Zobacz, jak Kszczot i Lewandowski trenują w warunkach hipoksji

Zobacz, jak Kszczot i Lewandowski trenują w warunkach hipoksji

Marcin Lewandowski i Adam Kszczot kilka dni temu rozpoczęli sezon przygotowawczy. Gdyby czasy były normalne, polscy lekkoatleci zapewne trenowaliby obecnie w Kenii czy innym kraju, który stanowi miejsce docelowe na zgrupowania. Z racji na pandemię koronawirusa do Afryki wylecieć nie mogli, ale na całe szczęście wysokie góry odnaleźli… w Warszawie, gdzie biegają w warunkach hipoksji. Takie właśnie luksusy czekają na nich w klubie “AirZone Warszawa”.

Czym jest hipoksja? Tłumaczy Lewandowski: – Mówiąc takim prostym językiem, chodzi o zmniejszanie zawartości tlenu w powietrzu. Przez co ciężej się trenuje. Organizm jest bardzo mądry i dostosowuje się do takiej sytuacji, przystosowuje się do pracy w pomniejszonym tlenie. Zjeżdżając później na niziny – czyli w naszym przypadku w Warszawie wychodząc na zewnątrz – organizmowi dużo łatwiej się później biega. Dostajemy dodatkowych skrzydeł.

Wszystko staje się jasne! Zobaczcie zatem na własne oczy, jak w nietypowych warunkach czas spędzają czołowi polscy lekkoatleci. Zapraszamy do obejrzenia materiału:

Fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez