Zmarł Piotr Hammer – trener i wychowawca świetnych szermierzy

Zmarł Piotr Hammer – trener i wychowawca świetnych szermierzy

Piotr Hammer odszedł niespodziewanie. Jeszcze tego dnia umawiał się z zawodniczką na trening indywidualny… Wieloletni szkoleniowiec krakowskich klubów AZS AWF i Cracovii. Wytrenował wielu wybitnych szpadzistów – medalistów olimpijskich Ludomira Chronowskiego i Radosława Zawrotniaka, prowadził również  Beatę Terebę-Zawrotniak i Renatę Knapik-Miazgę, która dziś stanowi podstawę złotego składu szpadowej reprezentacji Polski.

Nic nie zapowiadało tej nagłej tragedii, tym większy stanowi ona szok dla całego środowiska szermierczego, a dla podopiecznych Pana Piotra szczególnie. Uchodził za okaz zdrowia. Jego podopieczni przygotowali takie oto pożegnanie.

Pan Piotr… 

Wspaniały człowiek i wspaniały trerener, świetny pedagog. Uczył nas jak skutecznie zadawać trafienia i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach zarówno na planszy szermierczej jaki w życiu. Był znami podczas naszych sukcesów i wpierał nas przy każdej porażce. Niezykle skromny i spokojny człowiek z empatią podchodzący do drugiego człowieka. Swoją postawą uczył nas jak być mistrzami sportu oraz lepszymi ludzmi. Zawsze z uwagą nas słuchał i chętnie podejmował dyskusje.
Rozumiał trud naszej pracy i wykonywał ją zawsze z pełnym zaangażowaniem oraz satysfakcją. Miał zawsze otwartą głowę i serce dla swoich zawodników. 
Przez cały czas wspólnego treningu i wielu rozmów, był dla nas oparciem. Motywował nas w chwilach trudnych i wiedział co powiedzieć w chwilach zwątpienia. Uczył nas  jak sobie radzić z trudnościami.  
Szczęciem naszym było pracować z tak wspaniałym człowiekiem. Będziemy pielęgnować i przekazywać wiedzę, którą nam ofiarował – bo tego właśnie by chciał. W naszych sercach ma swoje miejsce na zawsze. – 
zawodnicy i środowisko 
Pan Piotr Hammer pracował i osiągał sukcesy z  wybitnymi zawodnikami AZS-AWF Kraków oraz Cracovii:
Ludomir Chronowski,
Beata Tereba-Zawrotniak,
Zawrotniak Radosław,
Renata Knapik-Miazga,
Piotr Kruczek,
Anna Polis,
Konstanty Khadhzynov,
Maciejczyk Piotr i wielu innych.

Pogrzeb ś.p. Piotra Hammera odbędzie się w piątek, 24 lipca o godz. 13:00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

 


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez