Wręczenie nominacji na III Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lozanna 2020

Wręczenie nominacji na III Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lozanna 2020

W Centrum Olimpijskim PKOl uroczyście wręczono nominacje pierwszej grupie Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej na III Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lozanna 2020. W misji i sztabach znajdują się prawdziwe autorytety Konradem Niedźwiedzkim, Luizą Złotkowską i Justyną Kowalczyk na czele.

Polskę w Szwajcarii reprezentować będzie 45 sportowców (22 kobiety i 23 mężczyzn). Biało-czerwoni wystartują w ośmiu sportach: biathlonie, bobslejach, curlingu, hokeju na lodzie, łyżwiarstwie szybkim (i short-tracku), narciarstwie (w skokach i biegach narciarskich, narciarstwie zjazdowym oraz kombinacji norweskiej), skeletonie i saneczkarstwie. Wsparcie stanowić będą trenerzy i serwismeni (21 osób) oraz misja medyczna i olimpijska. Szefem Polskiej Misji Olimpijskiej będzie Konrad Niedźwiedzki (brązowy medalista olimpijski z Soczi 2014), członkiem Misji jest Luiza Złotkowska (srebrna i brązowa medalistka olimpijska z Soczi 2014 i Vancouver 2010). Trenerką biegaczek jest Justyna Kowalczyk (pięciokrotna medalistka olimpijska, która zdobywała medale dla Polski w Turynie 2006, Vancouver 2010 i Soczi 2014).

Z rąk Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Związku Piłki Ręcznej w Polsce Pana Andrzeja Kraśnickiego nominacje odebrali: Klaudia Szmidt, Monika Wosińska, Robert Kamiński, Dominik Szmidt oraz trener Damian Herman (curling); biathloniści Klaudia Topór i trenerka Agnieszka Cyl; hokeiści Aleks Menc, Jakub Michalski, Jakub Trzebunia wraz z trenerem Tobiaszem Bigosem; narciarze Gabriela Hopek, Bartłomiej Sanetra oraz trener Marcin Hopek oraz członkowie misji olimpijskiej i medycznej – Luiza Złotkowska, Edyta Śleszycka (lekarz), Magdalena Gąsowska (fizjoterapeuta). Przysięgę olimpijską odczytał Jakub Michalski, a w imieniu osób współpracujących trenerka biathlonu Agnieszka Cyl. Stałym elementem uroczystości jest złożone podpisów na fladze olimpijskiej. Druga, czternastoosobowa tura będzie ślubować 16 stycznia (godz. 11:00). Pozostałe osoby złożą ślubowanie już w Wiosce Olimpijskiej w Lozannie.

Uroczystość stała się pretekstem do podpisania umowy z nowym Partnerem Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej, firmą Ferrero, właścicielem marki Kinder, realizującym program Kinder Joy of Moving. Grupa Ferrero będzie Partnerem Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Reprezentacji Polski na Olimpijskie Festiwale Młodzieży Europy w latach 2020-2021.

Zimowe YOG odbyły się dotąd dwukrotnie – w Innsbrucku 2012 i Lillehammer 2016. Polacy oficjalnie jeszcze nie stali na podium, z wyjątkiem panczenistki Karoliny Gąseckiej, która wywalczyła srebro w międzynarodowej drużynie.

Skład Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej Lozanna 2020

Biathlon
Anna Nędza-Kubiniec
Justyna Panterałka
Klaudia Topór
Konrad Badacz
Jan Guńka
Marcin Zawół
Agniszka Cyl (trener)
Rafał Lepel (trener)
Mirosław Kobus (serwisman)

Bobsleje
Oskar Langowski
Norbert Foltin (trener)

Skeleton
Zuzanna Klocek
Oleg Polyvach (trener)

Curling
Klaudia Szmidt
Monika Wosińska
Robert Kamiński
Dominik Szmidt
Damian Herman (trener)

Łyżwiarstwo szybkie
Filip Hawrylak
Michał Kopacz
Daria Kopacz
Marta Dobrowolska
Roland Cieślak (trener)

Short track
Maria Dobosz
Hanna Sokołowska
Mateusz Krzemiński
Adam Sadowski (trener)

Narciarstwo biegowe
Karolina Kukuczka
Hanna Popko
Karolina Kaleta
Robert Bugara
Sebastian Bryja
Piotr Sobiczewski
Justyna Kowalczyk (trener)
Meelis Aasla (serwisman)
Jaan Alvela (serwisman)

Kombinacja norweska
Mateusz Jarosz
Bartłomiej Klimowski
Tomisław Tajner (trener)
Wiktor Kubiński (serwisman)

Narciarstwo alpejskie
Gabriela Hopek
Bartłomiej Sanetra
Marcin Hopek (trener)
Wojciech Szamota (trener)

Skoki narciarskie
Wiktoria Polanowska
Wiktoria Przybyła
Adam Niżnik
Jan Habdas
Wojciech Topór (trener)
Wojciech Tajner (trener)

Saneczkarstwo
Anna Bryk
Nikola Domowicz
Dominika Piwkowska
Marcin Kiełbasa
Kacper Imiołek
Łukasz Maćkała
Andrzej Śmierzchalski (trener)
Lesław Poręba (trener)

Hokej na lodzie
Anna Kot
Alicja Mota
Alicja Sowa
Aleks Menc
Jakub Michalski
Jakub Trzebunia
Tobiasz Bigos (trener)
Sebastian Owczarek (trener)


Aktualności

Kalendarz imprez