Wójcik: do Tokio po medal!

Wójcik: do Tokio po medal!

Elżbieta Wójcik to złota medalistka młodzieżowych igrzysk olimpijskich, która od czterech lat nie schodzi z najwyższego stopnia podium mistrzostw Polski w boksie. Dziś jest główną biało-czerwoną nadzieją na medal olimpijski w Tokio. W międzyczasie na własną rękę wywalczyła sobie wsparcie Polskiej Fundacji Narodowej i stypendium w Team 100. Pochodzi z malutkiego Karlina, które do tej pory było znane głównie z tego, że 40 lat temu nastąpił tam wybuch ropy naftowej. Ela obiecuje, że zrobi wszystko, co w jej mocy, żeby w przyszłym roku było znane także z medalistki olimpijskiej.

JAN CIOSEK: Fajnie być taką etatową mistrzynią Polski?

Super sprawa! W sumie od kiedy zaczęłam boksować w 2011 roku, jestem mistrzynią Polski. Najpierw w juniorkach, kadetkach, teraz od czterech lat w seniorkach.

U ciebie te sukcesy przyszły bardzo szybko. Są sportowcy, którzy potrzebują wielu lat, zanim wejdą na mistrzowski poziom. Ty od razu zaczęłaś z przytupem.

Z przytupem, rzeczywiście. Najpierw wyniki bardzo łatwo mi przychodziły, kiedy byłam juniorką, wygrywałam, jak leci. Jako seniorka boksuję od 2015 roku i na międzynarodowych ringach idzie mi trochę gorzej. Kilka razy przegrałam pierwsze walki na turniejach. Ale teraz znów wkroczyłam na właściwą drogę i idę w dobrą stronę. Celem są igrzyska olimpijskie.

 

Czytaj dalej…

Sponsorem Generalnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest PKN Orlen.

FOT. TEAM 100


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez