Warszawscy siatkarze dostali Vervy!

Warszawscy siatkarze dostali Vervy!

– Spółka z naszej Grupy Kapitałowej – ORLEN Paliwa objęła wsparciem stołeczny klub. Projekt Warszawa oraz ORLEN Paliwa podpisały umowę sponsorską, na mocy której klub wicemistrzów Polski już od najbliższego spotkania z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie występował pod nową nazwą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Umowa będzie obowiązywała przez trzy sezony – powiedziała dyrektor marketingu sportowego w PKN ORLEN Anna Ziobroń.

W poprzednim sezonie drużynę sponsorował koncern paliwowy Onico, lecz ogłosił upadłość i wicemistrzowie Polski zostali na lodzie. Do sezonu Plus Ligi przystąpili warunkowo pod szyldem Projektu Warszawa. Klub ten przez lata działał jako AZS Politechnika Warszawska, w której sekcja siatkarska została założonaw połowie lat 50. ubiegłego wieku. Od 2005 roku drużyna występowała jako oddzielny podmiot – spółka akcyjna.

– Jako firma zaangażowana w polską siatkówkę uważnie zbadaliśmy sytuację związaną z drużyną Projektu Warszawa. To w końcu ekipa, która w ostatnich latach świętowała spore sukcesy. Przed podjęciem takich decyzji wykonujemy szereg analiz, które dają nam odpowiedź na pytanie, czy zaangażowanie sponsoringowe przełoży się na realizację naszych celów biznesowych i budowę założonego wizerunku. Tu odpowiedź była pozytywna, dlatego mogę oficjalnie potwierdzić, że spółka z naszej Grupy Kapitałowej – ORLEN Paliwa objęła swoim wsparciem stołeczny klub. Projekt Warszawa oraz ORLEN Paliwa podpisały umowę sponsorską, na mocy której klub wicemistrzów Polski już od najbliższego spotkania z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie występował pod nową nazwą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Umowa będzie obowiązywała przez trzy sezony. To element naszej strategii, nakierowany na budowanie rozpoznawalności konkretnych brandów, a takim jest m.in. VERVA – powiedziała dyrektor Ziobroń na łamach Przeglądu Sportowego.

– Zbudowaliśmy drużynę, która ma szansę sięgać po najwyższe cele. Współpraca z tak silnym partnerem, jakim jest Grupa ORLEN, będąca mecenasem polskiego sportu pozwoli nam już się skupić wyłącznie na sportowej rywalizacji – skomentował Dyrektor Sportowy Verva Warszawa ORLEN Paliwa Piotr Gacek. Ubiegłoroczne wicemistrzostwo Polski to największy sukces w historii klubu. Walnie przyczynił się do tego czołowy polski siatkarz ostatnich lat Bartosz Kurek, który jednak odszedł do Włoch. Ten sezon to nie tylko walka o medale w kraju, ale i Liga Mistrzów, w której to w fazie grupowej VERVA zmierzy się z Sir Safety Perugia – zespołem trenowanym przez selekcjonera reprezentacji Polski Vitala Heynena. Gra tam również Wilfredo Leon.

– Współpraca z warszawskimi siatkarzami zmierza w kierunku zbudowania drużyny będącej w stanie konkurować na równym poziomie ze swoimi rywalami z zagranicy. A Liga Mistrzów to elitarny klub, do którego z pewnością my też chcielibyśmy należeć. Poza tym, takie projekty rozpatrujemy również w długofalowej perspektywie. Ułatwiają nam promocję naszych produktów za granicą, a chciałabym zwrócić uwagę, że są one dostępne już są w ponad stu krajach – tłumaczyła w Przeglądzie Sportowym dyrektor Ziobroń, która jednocześnie zapowiedziała że: – Będziemy konsekwentnie rozwijać nasze sportowe projekty i nawiązywać współpracę z kolejnymi zawodnikami. Ze zrozumiałych względów nie mogę jednak zdradzić szczegółów, ani nazwisk. Liczymy, że nasi sportowcy nadal będą prezentowali bardzo wysoką formę, zdobywając medale na imprezach rangi mistrzowskiej. Jesteśmy liderem wśród firm zaangażowanych w działalność sponsoringową i tę pozycję będziemy chcieli nie tylko utrzymać, ale jeszcze ją umocnić. Takie są zresztą także oczekiwania społeczne. Przeprowadzone przez nas badania potwierdzają, że sponsoring PKN ORLEN ma korzystny wpływ zarówno na nasz biznes, jak i kondycję polskiego sportu, dlatego wsparcie profesjonalnych sportowców oraz rozwój sportowy dzieci i młodzieży znajdują się na szczycie listy projektów, w które w kolejnych latach będziemy się angażować.

Po pięciu kolejkach Verva Warszawa ORLEN Paliwa z kompletem zwycięstw i dorobkiem 14 punktów zajmuje drugie miejsce w Plus Lidze, do lidera traci punkt. W tym sezonie warszawski klub weźmie udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów.
PKN ORLEN jest sponsorem generalnym Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez