W sobotę wioślarskie mistrzostwa Polski. Pod dachem.

W sobotę wioślarskie mistrzostwa Polski. Pod dachem.

Wioślarzy czeka poważne wyzwanie. Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Do Wrocławia zjeżdża się prawie cała kadra prosto z górskich zgrupowań. Zabraknie jednak trojga czołowych zawodników.

Pierwsze tygodnie roku olimpijskiego 2020 reprezentanci Polski spędzili na zgrupowaniach w Jakuszycach i włoskim Livigno. To okres bardzo ciężkiego treningu, olbrzymich objętości i obciążeń, czas budowania wydolności i siły na kolejne zgrupowania przed startem sezonu regatowego. W górach zawodnicy biegali na nartach, spędzali godziny na rowerach stacjonarnych i ergometrach. W związku z tym zastanawia wymierność wyników ze względu na fakt, że wioślarze z reprezentacji kraju będą startować na bardzo dużym zmęczeniu – oni nie przygotowują się specjalnie do tych zawodów, bo priorytet stanowią (dla tych bez paszportów olimpijskich – majowe kwalifikacje olimpijskie oraz) igrzyska Tokio 2020. Dodatkową kwestią jest dwunastogodzinna podróż powrotna z Livigno przez Zurych i Warszawę do Wrocławia na dwa dni przed startem…

We Wrocławiu nie wystartują Agnieszka Kobus-Zawojska i Maria Wierzbowska, które mają “drobne kontuzje”, jak to określili kadrowi lekarze: – Wolimy dmuchać na zimne i odpuszczamy, żeby nie skutkowało to jakimś większym urazem – zaznaczył dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Bogusław Gryczuk. Podobny problem dotyczy Fabiana Barańskiego.

W Livigno trenowali mistrzowie świata – czwórka bez sternika oraz dwójka podwójna kobiet wagi lekkiej (Weronika Deresz i Jaclyn Stelmaszyk, która wraca do wiosłowania w polskich barwach). Większość kadry jednak trenowała w Karkonoszach. Po mistrzostwach Polski kadrowicze rozjadą się na kolejne zgrupowania, lecz ponownie trenować będą w dwóch miejscach. Część na początku lutego wybierze się do Portugalii (tam gdzie w grudniu – nad Lago de Azul), by schodzić już na wodę. Czwórki kobiet i lekka dwójka podwójna mężczyzn pojedzie na jeszcze jeden obóz wysokościowy do Livigno.

Sobotnie Ergowiosła 2020 odbędą się we Wrocławiu w WKK Sport Center przy ul. Czajczej 19. Początek regat o godz. 9:00.

LISTY STARTOWE

Pierwszy Puchar Świata odbędzie się we włoskiej Sabaudii w dniach 10-12 kwietnia.

fot. 400mm.pl

Tagi: wioślarstwo

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez