Trener Igor Krymski przed ME torowców

Trener Igor Krymski przed ME torowców

Dziś ruszają mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Odbędą się w “paszczy lwa”, czyli na holenderskim welodromie w Apeldoorn. To początek sezonu i szczyt formy dopiero będzie budowany na Puchary Świata i czempionat globu (Berlin, 26 lutego – 1 marca 2020), a docelowo na Tokio 2020. Jednak wierzymy, że reprezentanci Polski, w tym członkowie Grupy Sportowej ORLEN, spiszą się na medal… i to nie jeden!

 

We wtorkowym poranku na antenie Weszło FM pojawił się trener sprinterów Igor Krymski. Jego podopieczni, z Mateuszem Rudykiem na czele, będą walczyć w konkurencjach sprintu indywidualnego, drużynowego i keirinu. Rudyk to medalista mistrzostw świata, jednak to niczego nie gwarantuje, a może tym bardziej właśnie rywale będą uważać na zawodnika Grupy Sportowej ORLEN. W sprincie drużynowym trener Krymski ocenia szanse na “około czwartego miejsca”. Pachnie medalem? W sprintach oczy polskich kibiców skierowane będą na Urszulę Łoś, która na rozgrywanych na Arenie Pruszków ORLEN Grand Prix Polski i mistrzostwach kraju błyszczała formą. Z mocnej strony pokazały się w Pruszkowie Daria Pikulik i Justyna Kaczkowska, która przed rokiem zdobyła brązowy medal w wyścigu indywidualnym. W wyścigu eliminacyjnym brązowy medal wywalczył Szymon Krawczyk, zatem jemu też nikt nie odbiera szans medalowych. Z medalistów zabraknie tylko Wojciecha Pszczolarskiego, który wygrał wyścig punktowy. W składzie anonsowany jest również Szymon Sajnok, który ostatnimi czasu ze świetnej strony spisywał się w zawodowym peletonie na szosie (choćby w hiszpańkiej Vuelcie).

Skład reprezentacji Polski na ME w Apeldoorn:

SPRINT

Kobiety: Urszula Łoś, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak

Mężczyźni: Mateusz Rudyk, Maciej Bielecki, Patryk Rajkowski, Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki

ŚREDNIE DYSTANSE

Kobiety: Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Łucja Pietrzak, Nikol Płosaj, Karolina Karasiewicz

Mężczyźni: Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski, Bartosz Rudyk, Filip Prokopyszyn, Szymon Krawczyk, Wojciech Ziółkowski.

 

Transmisje na Eurosporcie i TVP Sport.

 

Igor Krymski przed ME w kolarstwie torowym


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez