Sprawa przesądzona, Doha 2019 bez Anity Włodarczyk

Sprawa przesądzona, Doha 2019 bez Anity Włodarczyk

Anita Włodarczyk z Grupy Sportowej ORLEN nie wystartuje w tegorocznych lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Najlepsza młociarka globu przeszła operację kolana i ogłosiła, że celem jest Tokio 2020.

Pisaliśmy już o pewnych przypuszczeniach wcześniej (TUTAJ) i choć wydawało się, że sprawa jest przesądzona już w ubiegłym tygodniu, tlił się jeszcze promyk nadziei na start zawodniczki Grupy Sportowej ORLEN w jesiennym czempionacie. Jednak po operacji i on zagasł.

Na profilach Anity w social mediach pojawił taki oto wpis (pisownia oryginalna):

To była nagła ale przemyślana decyzja ,szybkie działanie i już po operacji stawu kolanowego bo cel jest jeden —>🥇Tokyo2020💪Sport sportem ale zdrowie jest najważniejsze😊sport mnie nauczył pokory ,cierpliwości ale przede wszystkim aby nigdy się nie poddawać i walczyć. @PKN_ORLEN

Na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wciąż nie ma żadnego komunikatu w tej sprawie. Operacja stawu kolanowego (artroskopia) została wykonana w poniedziałek. Podczas zabiegu wyszły na jaw dodatkowe komplikacje. Czas rekonwalescencji określany jest na trzy miesiące. Nie ma mowy zatem o przygotowaniu i starcie w mistrzostwach świata w Dosze. Trudno nie zauważyć optymizmu bijącego z wpisu mistrzyni. Celem nadrzędnym czterolecia są igrzyska. Może to i dobrze, że cała sytuacja nastąpiła teraz, bo rozpoczęcie przygotowań olimpijskich jesienią pozwoli na uzyskanie optymalnej formy na lipiec/sierpień, kiedy to odbędą się Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 i próba obrony złota przez Anitę Włodarczyk.


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez