Skok o tyczce – sport ekstremalny. Piotr Lisek w Weszło FM

Skok o tyczce – sport ekstremalny. Piotr Lisek w Weszło FM

Chcecie się dowiedzieć jak wygląda dzień startowy Piotra Liska? Pobudka, śniadanie, rozruch na obiekcie, na którym będzie skakał… po czym odwiedza studio Weszło FM i spędza luźną godzinkę na pogaduchach w audycji Kierunek Tokio. Tym razem w wywiadzie uczestniczył również trener rekordzisty Polski Marcin Szczepański. Zapraszamy na wideo podsumowanie oraz podcast z rozmową z zawodnikiem Grupy Sportowej ORLEN.

Piotr Lisek z trenerem pojawił się w Warszawie przy okazji mityngu ORLEN TVP Sport Cup należącego do cyklu Lekkoatletycznych Czwartków, rozgrywanych na terenie TVP przy ul. Woronicza. Dał się namówić na pierwszą wizytę w redakcji Weszło!

Sponsorem audycji “Kierunek Tokio” jest PKN ORLEN.

W programie uczestniczyła również Aleksandra Mirosław. W tym przypadku to rozmówka “sprawozdawcza”. Dariusz Urbanowicz dopytywał co słychać u dwukrotnej mistrzyni świata we wspinaczce sportowej, która uzyskała już kwalifikację olimpijską do Tokio 2020 (2021). Międzynarodowa Federacja Wspinaczki Sportowej ustanowiła termin odwoływanych wiosną mistrzostw Europy na listopad i to będzie impreza docelowa.

Był też Adam Probosz – dziennikarz Eurosportu i współautor audycji Tur de tur na Weszło FM, który zdał relację z odmrażania kolarstwa, z zarysem historycznym polskich medali olimpijskich w oczekiwaniu na pierwsze złoto w historii.

Niedawno wrócił odgrzewany w specjalnych sytuacjach temat stadionu Skry Warszawa. Ten zasłużony dla polskiej i światowej lekkiej atletyki obiekt popadł w ruinę, mimo że na płycie i tartanie wciąż trenują sportowcy. Politycy przekrzykują się w obietnicach, a fakty są takie, że nikt nic nie robi, by Warszawa miała stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia. Władze stolicy od lat mają problem, by utrzymać obiekty sportowe, które mogłyby być wizytówkami europejskiej stolicy. Dariusz Urbanowicz zaprosił na antenę Henryka Kwiatka z inicjatywy Nowe Dynasy. Aktywiści starają się o przywrócenie do działania tor kolarski Orzeł na stołecznym Grochowie.

Zapraszamy do odsłuchu!

Audycji Kierunek Tokio nr 61 można posłuchać w formie podcastu:

 

 

Fot. Samuel Szczygielski


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez