Sezon halowy rozkręca się na dobre

Polscy lekkoatleci z dobrej strony pokazali się na europejskich mityngach.

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka podczas zawodów w Erfurcie wygrała wyścig na 400 m. Zawodniczka AZS Poznań uzyskała czas 52.55. Do życiówki uzyskanej przed trzema laty zabrakło jej 0.04. Gdyby planowane Halowe Mistrzostwa Świata w Nankinie doszyły do skutku (odwołano je ze względu na epidemię koronawirusa) wicemistrzyni świata w sztafecie 4×400 m z Dohy uzyskałaby tym rezultatem prawo startu wypełniając wskaźnik PZLA. Na 400 m mężczyzn trzecie miejsce (47.94) uzyskał Dariusz Kowaluk.

Również startujący w Walencji w zawodach klubowych Konrad Bukowiecki wypełniłby minimum na HMŚ. Kulomiot uzyskał wynik 21,13 m w szóstej próbie. Odległość ta zapewniła mu nie tylko zwycięstwo, ale i drugie miejsce w tabelach światowych tego sezonu. We wcześniejszych podejściach uzyskiwał 20,85, 20,84 i 20,92 m. Bukowiecki we wtorek ma wystartować w Düsseldorfie w mityngu należącym do cyklu World Athletics Indoor Tour.

Od dawna czekaliśmy na podium Sylwestra Bednarka! W końcu zawodnik Grupy Sportowej ORLEN wzwyż stanął na drugim stopniu podczas mityngu Beskydska Latka w Trzyńcu. Bednarek pokonał 2,24 m w pierwszej próbie po wcześniejszych czystych zaliczeniach na 2,10, 2,15 i 2,20. Zatrzymał się dopiero na 2,27 m. Zawody wygrał Tom Gale (2,30 m). Mimo zapowiedzi na starcie nie pojawiła się Kamila Lićwinko, ze względu na kłopoty z łydką.

Damian Czykier był piąty na 60 m przez płotki w Paryżu. W Hali Bercy biegł dwukrotnie. W eliminacjach uzyskał 7.77, dzięki czemu awansował do finału. W nim zaś urwał jeszcze pięć setnych (7.72). Andrew Pozzi (W. Brytania) wygrał dzięki czasowi 7.52. Z optymizmem patrzymy na dokonania Pii Skrzyszowskiej. Reprezentantka AZS AWF Warszawa podczas mityngu w Luksemburgu osiągnęła rezultat 7.33 na 60 m. Tym samy ustanowiła życiówkę, a do tego prowadzi w europejskich tabelach U20.

Sponsorem polskiej lekkoatletyki jest PKN ORLEN.