Reprezentacja Polski na MŚ w szermierce

Reprezentacja Polski na MŚ w szermierce

Kto jedzie do Budapesztu po medal? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero po 15 lipca, po rozpoczęciu turnieju, którego stawką będą medale mistrzostw świata i cenne punkty do rankingu olimpijskiego.

W czerwcu odbyły się mistrzostwa Europy w Duesseldorfie. Tylko szpadzistki wróciły z medalami. Zdobyły złoto w drużynie oraz brąz indywidualnie. Obecnie plasują się na drugim miejscu w światowym rankingu.

Naszym celem nie jest kwalifikacja, naszym celem jest złoto olimpijskie

– deklaruje Ewa Trzebińska (warto posłuchać podcastu z Ewą, link poniżej), która urasta do miana pierwszej szpady Rzeczpospolitej i mówi to z pełnym przekonaniem. Jej brąz w turnieju indywidualnym oraz arcytrudna rola kończącej mecze w drużynówce potwierdza wysokie aspiracje i pewność o ciężkiej pracy do wykonania. Teraz zawodniczki rozjechały się na zgrupowania. Wszystkie poza Ewą Trzebińską przebywają obecnie w Zakopanem. Ona zaś jest w Cetniewie z kadrą mężczyzn, której selekcjonerem jest jej klubowy trener Robert Andrzejuk. W składzie drużyny nie zajdą zmiany względem drużynówki na mistrzostwach Europy. Tylko w drużynie wystartuje Magdalena Piekarska. Natomiast na turniej indywidualny wyasygnowana została Barbara Rutz.

Podcast rozmowy z Ewą Trzebińską:

A co z pozostałymi broniami? Szpadziści na czempionacie Starego Kontynentu weszli do ćwierćfinału, pierwszy raz od kilku lat. Powoli grupa odbudowuje się, nabiera mocy u boku najbardziej doświadczonego w składzie Radosława Zawrotniaka. Florecistki, floreciści i szablistki również walczyli o miejsca 5-8, co daje poczucie, że dzieje się tam coś pozytywnego. Martwi kompletny zastój jeśli chodzi o szablę mężczyzn. Do stolicy Węgier nie jesteśmy w stanie wysłać drużyny. Polskę będzie reprezentował rodzynek Jakub Ociński.

 

Reprezentacja Polski na MŚ w Budapeszcie

FLORET
Kobiety: Hanna Łyczbińska, Martyna Długosz, Julia Walczyk, Martyna Synoradzka, Marta Łyczbińska (rezerwowa).
Mężczyźni: Michał Siess, Andrzej Rządkowski, Leszek Rajski, Krystian Gryglewski, Maciej Bem (rezerwowy).

SZABLA
Kobiety: Marta Puda, Angelika Wątor, Małgorzata Kozaczuk, Sylwia Matuszak, Zuzanna Cieślar (rezerwowa).
Mężczyźni: Jakub Ociński.

SZPADA
Kobiety: Ewa Trzebińska, Aleksandra Zamachowska, Renata Knapik-Miazga, Barbara Rutz (indywidualnie), Magdalena Piekarska (drużynowo).
Mężczyźni: Radosław Zawrotniak, Mateusz Antkiewicz, Karol Kostka, Mateusz Nycz, Maciej Bielec (rezerwowy).

 

Godzinny podcast z Magdaleną Piekarską:


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez