Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy

Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy

Za tydzień w Bydgoszczy odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Prezentujemy skład reprezentacji Polski.

DME rozgrywane są od 2009 roku, to kontynuacja rozgrywanych przez laty Pucharów Europy w lekkoatletyce (nie ma tu jednak podziału na oddzielna klasyfikację kobiet i mężczyzn, jak to miało miejsce w PE). Od 2015 roku rozgrywana jest co dwa lata, wcześniej przeprowadzano ją co roku. Tytułu sprzed dwóch lat bronią Niemcy. Oprócz Polaków wystartują również reprezentacje Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Czech, Grecji, Szwecji, Finlandii oraz  Szwajcarii. Bydgoska impreza, będąca jednym z punktów programu obchodów 100-lecia powstania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jest najważniejszą mistrzowską imprezą lekkoatletyczną w 2019 roku na Starym Kontynencie i stanowi dla Europejczyków istotny etap przygotowań do zbliżających się mistrzostw świata, które rozgrywane będą na przełomie września i października w stolicy Kataru – Dosze.

Sponsorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki jest PKN ORLEN.

 

REPREZENTACJA POLSKI

Kobiety: Ewa Swoboda (100 m, 4×100 m),   Anna Kiełbasińska (200 m, 4×100 m),  Justyna Święty-Ersetic (400 m, 4×400 m), Anna Sabat (800 m), Sofia Ennaoui (1500 m), Renata Pliś (3000 m), Paulina Kaczyńska (5000 m), Karolina Kołeczek (100 m ppł.), Joanna Linkiewicz (400 m ppł.), Alicja Konieczek (3000 m z przeszkodami), Magdalena Żebrowska (skok w dal), Adrianna Szóstak (trójskok), Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Kamila Przybyła (skok o tyczce), Paulina Guba (pchnięcie kulą), Daria Zabawska (rzut dyskiem), Joanna Fiodorow (rzut młotem), Maria Andrejczyk (rzut oszczepem), Kamila Ciba (4×100 m), Martyna Kotwiła (4×100 m), Pia Skrzyszowska (4×100 m), Katarzyna Sokólska (4×100 m), Magdalena Stefanowicz (4×100 m), Iga Baumgart-Witan (4×400 m), Małgorzata Hołub-Kowalik (4×400 m), Natalia Kaczmarek (4×400 m), Patrycja Wyciszkiewicz (4×400 m).

Mężczyźni: Remigiusz Olszewski (100 m, 4×100 m), Przemysław Słowikowski (200 m, 4×100 m), Rafał Omelko (400 m, 4×400 m), Adam Kszczot (800 m), Marcin Lewandowski (1500 m), Patryk Kozłowski (3000 m), Robert Głowala (5000 m), Damian Czykier (110 m ppł.), Patryk Dobek (400 m ppł.), Krystian Zalewski (3000 m z przeszkodami), Tomasz Jaszczuk (skok w dal), Adrian Świderski (trójskok), Norbert Kobielski (skok wzwyż), Piotr Lisek (skok o tyczce), Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Wojciech Nowicki (rzut młotem), Marcin Krukowski (rzut oszczepem), Eryk Hampel (4×100 m), Dominik Kopeć (4×100 m), Karol Kwiatkowski (4×100 m), Antoni Plichta (4×100 m), Łukasz Krawczuk (4×400 m), Jakub Krzewina (4×400 m), Wiktor Suwara (4×400 m), Karol Zalewski (4×400 m), Tymoteusz Zimny (4×400 m).

PROGRAM DME 2019

Dzień 1 (9 sierpnia)

18:30 Rzut dyskiem (kobiety) próby 1-3
18:33 400 m ppł (mężczyźni) R1 B1
18:39 400 m ppł (mężczyźni) R1 B2
18:49 400 m ppł (kobiety) R1 B1
18:55 400 m ppł (kobiety) R1 B2
19:05 100 m (mężczyźni) R1 B1
19:11 100 m (mężczyźni) R1 B2
19:20 Rzut dyskiem (kobiety) Próba 4
19:28 100 m (kobiety) R1 B1
19:34 100 m (kobiety) R1 B2
19:40 400 m (mężczyźni) R1 B1
19:46 400 m (mężczyźni) R1 B2
19:52 400 m (kobiety) R1 B1
19:58 400 m (kobiety) R1 B2
20:02 Rzut oszczepem (mężczyźni) Próby 1-3
20:13 100 m ppł (kobiety) R1 B1
20:19 100 m ppł (kobiety) R1 B2
20:28 110 m ppł (mężczyźni) R1 B1
20:34 110 m ppł (mężczyźni) R1 B2
20:40 200 m (mężczyźni) R1 B1
20:46 200 m (mężczyźni) R1 B2
20:49 Rzut oszczepem (mężczyźni) Próba 4
20:59 200 m (kobiety) R1 B1
21:05 200 m (kobiety) R1 B2
21:15 4×400 m sztafeta mieszana (konkurencja niepunktująca)

Dzień 2 (10 sierpnia)

16:00 Skok o tyczce K FINAŁ
16:03 Skok w dal (mężczyźni) Próby 1-3
16:06 Skok wzwyż (mężczyźni) Finał
16:30 400 m ppł (mężczyźni) FINAŁ
16:40 100 m K FINAŁ
16:47 Skok w dal (mężczyźni) Próba 4
16:53 Rzut młotem (mężczyźni) Próby 1-3
16:56 800 m (kobiety) FINAŁ
17:04 400 m (mężczyźni) FINAŁ
17:12 3000 m z prz. (kobiety) FINAŁ
17:29 100 m (mężczyźni) Finał
17:37 400 m ppł (kobiety) FINAŁ
17:43 4. Rzut młotem (mężczyźni) Próba 4
17:50 Pchnięcie kulą (mężczyźni) Próby 1-3
17:55 5000 m (mężczyźni) FINAŁ
18:17 Trójskok K Próby 1-3
18:20 400 m (kobiety) FINAŁ
18:28 Pchnięcie kulą (mężczyźni) Próba 4
18:35 Rzut oszczepem (kobiety) Próby 1-3
18:38 3000 m (kobiety) FINAŁ
18:54 1500 m (mężczyźni) FINAŁ
19:01 Trójskok (kobiety) Próba 4
19:07 4×100 m (kobiety) Bieg B
19:17 4×100 m (mężczyźni) Bieg B
19:22 Rzut oszczepem (kobiety) Próba 4
19:33 4×100 m (kobiety) Bieg A
19:46 4×100 m (mężczyźni) Bieg A

Dzień 3 (11 sierpnia)

15:00 Skok o tyczce (mężczyźni) Finał
15:03 Trójskok (mężczyźni) Próby 1-3
15:06 Skok wzwyż (kobiety) FINAŁ
15:30 110 m ppł (mężczyźni) FINAŁ
15:40 100 m ppł (kobiety) FINAŁ
15:47 Trójskok (mężczyźni) Próba 4
15:53 Rzut młotem (kobiety) Próby 1-3
15:58 800 m (mężczyźni) FINAŁ
16:10 1500 m (kobiety) FINAŁ
16:25 3000 m z prz. (mężczyźni) FINAŁ
16:40 Rzut młotem (kobiety) Próba 4
16:50 Pchnięcie kulą (kobiety) Próby 1-3
16:53 200 m (kobiety) FINAŁ
16:59 200 m (mężczyźni) FINAŁ
17:05 Skok w dal (kobiety) Próby 1-3
17:08 5000 m (kobiety) Finał
17:28 Pchnięcie kulą (kobiety) Próba 4
17:35 Rzut dyskiem (mężczyźni) Próby 1-3
17:38 3000 m (mężczyźni) FINAŁ
17:49 Skok w dal (kobiety) Próba 4
17:58 4×400 m (kobiety) Bieg B
18:11 4×400 m M Bieg B
18:22 Rzut dyskiem (mężczyźni) Próba 4
18:30 4×400 m sztafeta (kobiety) Bieg A
18:43 4×400 m (mężczyźni) Bieg AA

 

KUP BILET!

 

 

fot. newspix.pl


Aktualności

Kalendarz imprez