Przygotowania polskich wioseł

Przygotowania polskich wioseł

Niemal miesiąc w portugalskim Lago Azul spędzą polscy wioślarze, przygotowujący się do sezonu przedolimpijskiego. 32-osobowa kadra na Półwyspie Iberyjskim przebywa od 2 marca. Dla wioślarzy jest to kluczowy element przygotowań do zbliżających się startów. W odróżnieniu od wcześniejszych, zimowych zgrupowań w Zakopanem i Livigno, większość treningów zawodnicy odbywają na wodzie.

 

Do Portugalii poleciało aż 32 zawodników i 10-osobowy sztab trenersko-medyczny. Zajęcia odbywają się kilka razy dziennie i są bardzo urozmaicone. Oprócz treningów w łódkach, wioślarze ćwiczą również na ergometrach i siłowni. Wytrzymałość budują ponadto biegając i jeżdżąc na rowerach. Dla trenerów, zgrupowanie w Lago Azul jest idealną okazją do przetestowania osad w różnych konfiguracjach. Mogą sobie pozwolić na eksperymenty i poszukiwanie najlepszych zestawień.

 

W Lago Azul Polacy będą przebywać do czwartku, 28 marca. Miesiąc później, w dniach 27-28 kwietnia odbędą się w Poznaniu Centralne Regaty Otwarcia Sezonu. Poznański tor regatowy Malta będzie także jedną z aren tegorocznego Pucharu Świata. Najlepsi wioślarze w stolicy Wielkopolski powalczą od 21 do 23 czerwca. Oprócz Poznania, Puchar Świata ugoszczą także: Płowdiw (inauguracja, 10-12 maja) i Rotterdam (12-14 lipca). Najważniejszą imprezą sezonu w wioślarstwie będą mistrzostwa świata w austriackim Linzu na przełomie sierpnia i września. Trzy miesiące wcześniej w Lucernie wioślarze powalczą o tytuł mistrza Europy. Rok przedolimpijski będzie przede wszystkim okazją do zdobywania kwalifikacji na igrzyska w Tokio. Niemal dokładnie dwanaście miesięcy przed najważniejszą imprezą czterolecia, w dniach 7-11 sierpnia stolica Japonii przejdzie test w postaci organizacji mistrzostw świata juniorów.

 

Zawodniczki trenujące w Portugalii to: w wadze lekkiej Joanna Dorociak i Katarzyna Wełna, w wadze otwartej Monika Chabel, Joanna Dittmann, Agnieszka Kobus-Zawojska, Krystyna Lemanczyk-Dobrzelak, Olga Michałkiewicz, Martyna Radosz, Monika Sobieszek Maria Springwald, Marta Wieliczko, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska i Katarzyna Zillmann. Męską część reprezentacji tworzą: w wadze lekkiej Miłosz Jankowski i Jerzy Kowalski, w wiosłach długich Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Piotr Juszczak, Bartosz Modrzyński, Łukasz Posyłajka, Dariusz Radosz, Michał Szpakowski i Mateusz Wilangowski, w wiosłach krótkich Fabian Barański, Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dominik Czaja, Szymon Pośnik, Adam Wicenciak, Maciej Zawojski i Mirosław Ziętarski. Do Portugalii poleciało również siedmiu trenerów Przemysław Abrahamczyk, Piotr Buliński, Wojciech Jankowski, Michał Kozłowski, Jakub Urban, Aleksander Wojciechowski i Robert Sycz.

 

 


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez