Przeciętne wyniki w upalnej Pradze

Przeciętne wyniki w upalnej Pradze

Polscy lekkoatleci nie należeli do pierwszoplanowych postaci lekkoatletycznego Memoriału Josefa Odložila w Pradze.

 

W stolicy Czech wystartowało czworo Polaków, a o minimum na jesienne mistrzostwa świata w Dausze walczył Michał Rozmys w biegu na 1500 m. Był to jego pierwszy w tym sezonie start na tym dystansie. Rekordzista Polski do lat 23 w tej konkurencji zajął dziewiąte miejsce z czasem 3:40.85, czyli blisko o pięć sekund gorszym od normy PZLA na mistrzostwa w stolicy Kataru. Drugi Polak startujący w tym biegu, Adam Czerwiński pełnił w nim rolę pacemakera i nie ukończył rywalizacji. Wygrał Kenijczyk Hillary Ngetich (3:37.70).

 

W biegu kobiet na 400 m przez płotki Joanna Linkiewicz była czwarta z wynikiem 56.13. Dzień wcześniej, podczas mityngu o Grand Prix Gliwic Polka wypełniła normę na MŚ w Dausze. Wygrała faworytka gospodarzy Zuzana Hejnova, a jej czas 55.02 to drugi najlepszy wynik w Europie.

 

Już wcześniej minimum na tegoroczne MŚ wypełnił też Jakub Szyszkowski, który w konkursie kulomiotów sklasyfikowany został w Pradze na piątej pozycji z wynikiem 20,50 m. Wygrał Amerykanin Joe Kovacs (21,29 m).

W innych konkurencjach Jakub Vadlejch z Czech wygrał rzut oszczepem z wynikiem 85,75 m; z bardzo dobrej strony pokazała się 19-letnia Słowaczka Gabriela Gajanova, która wpadła na metę wyścigu na 800 m z rekordem życiowym i najlepszym wynikiem w Europie 2:00.58. Wygrała Malika Akkaoui z Maroka (2:00.46). W biegu mężczyzn na 400 m Baboloki Thebe z Botswany wygrał z nowym rekordem mityngu 45.09 sek.

 

Rywalizacja toczyła się przy temperaturze sięgającej 30°C.

 

FOT. NEWSPIX.PL


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez