PROGRAM MŚ DOHA 2019

PROGRAM MŚ DOHA 2019

Dziś ruszają Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Doha 2019. Transmisje z wydarzenia szykują Eurosport oraz TVP Sport. Zapraszamy również na raporty z wydarzeń na antenę Weszło FM.

To wielkie święto lekkiej atletyki. Dziś pierwszy dzień 17. IAAF World Athletics Championships Doha 2019, na trzysta dni do rozpoczęcia Tokio 2020 najważniejszy sprawdzian w sezonie przedolimpijskim. Wciąż można utyskiwać na termin czempionatu i pretensjonalne wydłużenie sezonu. Sportowcy jednak nie mieli wyjścia i wraz ze swoimi sztabami szkoleniowymi musieli się po prostu dostosować. Czeka nas dziesięć dni walki o medale, o udział w finałach, o prestiż, o wieczną chwałę. Jeszcze przed wyjazdem możemy być dumni z reprezentantów Polski, bo możemy być pewni ich wzorowej postawy, wielkich ambicji, walki o najwyższe lokaty.

Stan naszej reprezentacji, realne szanse przeanalizowaliśmy tutaj:

Faworyci, ci z szansami i czarne konie. Kto w Katarze może zdobyć medale?

A kto będzie reprezentował Rzeczpospolitą w Katarze? Przypominamy, że Polski Związek Lekkiej Atletyki i reprezentację Polski sponsoruje PKN ORLEN.
Listę uczestników w biało-czerwonych barwach opublikowaliśmy kilka dni temu:

Skład na lekkoatletyczne mistrzostwa świata

PROGRAM 17. IAAF WORLD ATHLETICS CHAMPIONSHIPS 2019

DZIEŃ 1
(piątek, 27 września 2019)

15:30 Skok w dal (mężczyźni), kwalifikacje
15:35 100 m (mężczyźni), eliminacje
15:40 Rzut motem (kobiety), kwalifikacje – grupa A
16:10 800 m (kobiety), eliminacje
16:30 Skok o tyczce (kobiety), kwalifikacje
17:05 100 m (mężczyzn), eliminacje
17:10 Rzut młotem (kobiety), kwalifiakcje – grupa B
17:40 Skok wzwyż (kobiety), kwalifikacje
17:55 3000 m (kobiety), eliminacje
18:25 Trójskok (mężczyźni), kwalifikacje
23:59 Maraton, FINAŁ

Starty Polaków:
Joanna Fiodorow, Malwina Kopron (rzut młotem)
Anna Sabat (800 m)
Kamila Lićwinko (skok wzwyż)
Alicja Konieczek (3000 m z przeszkodami)
Patryk Dobek (400 m ppł)

 

DZIEŃ 2
(sobota, 28 września 2019)

15:15 Rzut dyskiem (mężczyźni), kwalifikacje – grupa A
15:30 100 m (kobiety), eliminacje
16:15 800 m (mężczyźni), eliminacje
16:30 Skok o tyczce (mężczyźni), kwalifikacje
16:45 Rzut dyskiem (mężczyźni), kwalifikacje – grupa B
17:05 400 m płotki (mężczyźni), półfinały
17:45 100 m (mężczyźni), półfinały
18:15 800 m (kobiety), półfinały
18:25 Rzut młotem (kobiet), FINAŁ
19:00 4×400 m (mix), eliminacje

Starty Polaków:
Piotr Małachowski, Robert Urbanek, Bartłomiej Stój (rzut dyskiem)
Ewa Swoboda (100 m)
Adam Kszczot (800 m)
Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera (skok o tyczce)
ewentualnie Patryk Dobek (400 m ppł)
ewentualnie Anna Sabat (800 m)
ewentualnie Joanna Fiodorow, Malwina Kopron (rzut młotem)
Sztafeta mieszana 4×400 m
Rafał Augustyn, Rafał Sikora, Artur Brzozowski (chód)

 

DZIEŃ 3
(niedziela, 29 września 2019 r.)

19:05 200 m (mężczyźni), eliminacje
19:40 Skok o tyczce (kobiety), FINAŁ
20:20 100 m (kobiety), półfinały
20:45 Trójskok (mężczyźni), FINAŁ
20:55 800 m (mężczyźni), półfinały
21:35 4×400 m (mix), FINAŁ
22:20 100 m (kobiety), FINAŁ
22:30 Chód – 20 km (kobiety), FINAŁ

Starty Polaków:
ewentualnie Ewa Swoboda (100 m)
ewentualnie Adam Kszczot  (800 m)
ewentualnie sztafeta mieszana 4×400 m
Katarzyna Zdziebło (chód)

 

Dzień 4
(poniedziałek, 30 września 2019 r.)

15:30 Rzut oszczepem (kobiety), kwalifikacje – grupa A
16:05 200 m (kobiety), eliminacje
17:00 Rzut oszczepem (kobiety), kwalifikacje – grupa B
17:20 400 m (kobiety), eliminacje
19:05 110 m płotki (mężczyźni), eliminacje
19:30 Skok wzwyż (kobiety), FINAŁ
19:50 200 m (mężczyźni), półfinały
20:15 Rzut dyskiem (mężczyźni), FINAŁ
20:20 5000 m (mężczyźni), FINAŁ
20:50 3000 m przeszkody (kobiety), FINAŁ

Starty Polaków:
Maria Andrejczyk (rzut oszczepem)
Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska (400 m)
Damian Czykier (110 m ppł)
ewentualnie Kamila Lićwinko (skok wzwyż)
ewentualnie Piotr Małachowski, Robert Urbanek, Bartłomiej Stój (rzut dyskiem)
ewentualnie Alicja Konieczek (3000 m z przeszkodami)
ewentualnie Anna Sabat (800 m)
ewentaulanie Patryk Dobek (400 m ppł)

 

Dzień 5
(wtorek, 1 października 2019 r.)

15:30 Rzut młotem (mężczyźni), kwalifikacje – grupa A
15:35 400 m (mężczyźni), eliminacje
15:50 Skok wzwyż (mężczyźni), kwalifikacje
16:30 400 m płotki (kobiety), eliminacje
17:00 Rzut młotem (mężczyźni), kwalifikacje – grupa B
17:15 3000 m przeszkody (mężczyźni), eliminacje
19:05 Skok o tyczce (mężczyźni), FINAŁ
19:50 400 m (kobiety), półfinały
20:20 Rzut oszczepem (kobiety), FINAŁ
20:35 200 m (kobiety), półfinały

Starty Polaków:
Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki (rzut młotem)
Joanna Linkiewicz (400 m ppł)
Krystian Zalewski (3000 m z przeszkodami)
ewentualnie Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera (skok o tyczce)
ewentualnie Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska (400 m)
ewentualnie Maria Andrejczyk (rzut oszczepem)
ewentualnie Adam Kszczot (800 m)

 

Dzień 6
(środa, 2 października 2019 r.)

15:35 Dziesięciobój (mężczyźni), 100 m
15:45 Pchnięcie kulą (kobiety), kwalifikacje
16:05 Siedmiobój (kobiety), 100 m płotki
16:30 Dziesięciobój, skok w dal
16:35 1500 m (kobiety), eliminacje
17:00 Rzut dyskiem (kobiety), kwalifikacje – grupa A
17:15 Siedmiobój (kobiety), skok wzwyz
17:25 5000 m (kobiety), eliminacje
17:50 Dziesięciobój, pchnięcie kulą
18:25 Rzut dyskiem (kobiety), kwalifikacje – grupa B
19:05 110 m płotki (mężczyźni), półfinały
19:30 Siedmiobój, pchnięcie kulą
19:35 400 m (mężczyźni), półfinały
19:40 Dziesięciobój, skok wzwyż
20:05 400 m płotki (mężczyźni), półnały
20:40 Rzut młotem (mężczyźni), FINAŁ
20:50 Siedmiobój, 200 m
21:35 200 m (kobiety), FINAŁ
22:00 
110 m płotki (mężczyźni), FINAŁ
22:15 Dziesięciobój, 400 m

Starty Polaków:
Paweł Wiesiołek (dziesięciobój)
Paulina Guba, Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą)
Daria Zabawska (rzut dyskiem)
ewentualnie Damian Czykier (110 m ppł)
ewentualnie Joanna Linkiewicz (400 m ppł)
Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki (rzut młotem)
ewentualnie Damian Czykier (110 m ppł)

 

DZIEŃ 7
(czwartek, 3 października 2019 r.)

15:35 Dziesięciobój (mężczyźni), 110 m płotki
15:40 Trójskok (kobiety), kwalifikacje
16:30 Dziesięciobój, rzut dyskiem – grupa A
17:15 Siedmiobój (kobiety), skok w dal
17:35 Dziesięciobój, rzut dyskiem – grupa B
18:05 Dziesięciobój, skok o tyczce – grupa A
18:20 Pchnięcie kulą (mężczyźni), kwalifikacje – grupa A
19:05 Dziesięciobój, skok o tyczce – grupa B
19:10 Siedmiobój, rzut oszczepem
19:40 Pchnięcie kulą (mężczyźni), kwalifikacje – grupa B
21:00 1500 m (mężczyźni)
21:05 Dziesięciobój, rzut oszczepem – grupa A
21:35 Pchnięcie kulą (kobiety), FINAŁ
22:00
1500 m (kobiety), półfinały)
22:10 Dziesięciobój, rzut oszczepem – grupa B
22:50 400 m (kobiety), FINAŁ
23:05 Siedmiobój, 800 m
23:25 Dziesięciobój, 1500 m

Starty Polaków:
Paweł Wiesiołek (dziesięciobój)
Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki, Jakub Szyszkowski (pchnięcie kulą)
Marcin Lewandowski (1500 m)
Paulina Guba (pchnięcie kulą)
Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan (400 m)

 

DZIEŃ 8
(piątek, 4 października 2019 r.)

19:05 1500 m (mężczyźni), półfinały
19:15 Skok wzwyż (mężczyźni), FINAŁ
19:40 4×100 m (kobiety), eliminacje
20:00 Rzut dyskiem (kobiety), FINAŁ
20:05 4×100 m (mężczyźni), eliminacje
20:30 400 m płotki (kobiety), FINAŁ
20:45 3000 m (mężczyźni), FINAŁ
21:20 400 m (mężczyźni), FINAŁ
22:30 Chód – 20 km (mężczyźni), FINAŁ

Starty Polaków:
ewentualnie Marcin Lewandowski (1500 m)
ewentualnie Daria Zabawska (rzut dyskiem)
ewentualnie Joanna Linkiewicz (400 m ppł)
ewentualnie Krystian Zalewski (3000 m przeszkody)
Dawid Tomala (chód)

 

DZIEŃ 9
(sobota, 5 października 2019 r.)

15:30 Rzut oszczepem (mężczyźni), kwalifikacje – grupa A
16:15 100 m płotki (kobiety), eliminacje
16:50 Skok w dal (kobiety), kwalifikacje
17:00 Rzut oszczepem (mężczyźni), kwalifikacje – grupa B
18:55 4×400 m (kobiety), eliminacje
19:05 Pchnięcie kulą (mężczyźni), FINAŁ
19:25 4×400 m (mężczyźni), eliminacje
19:35 Trójskok (kobiety), FINAŁ
19:55 1500 m (kobiety), FINAŁ
20:25 5000 m (kobiety), FINAŁ
21:05 4×100 m (kobiety), FINAŁ
21:15 4×100 m (mężczyźni), FINAŁ
22:59 Maraton (mężczyźni), FINAŁ

Starty Polaków:
Marcin Krukowski (rzut oszczepem)
Karolina Kołeczek (100 m ppł)
sztafeta 4×400 m – kobiety
ewentualnie Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki, Jakub Szyszkowski (pchnięcie kulą)

 

DZIEŃ 10
(niedziela, 6 października 2019 r.)

18:02 100 m plotki (kobiety), półfinały
18:15 Skok w dal (kobiety), FINAŁ
18:40 1500 m (mężczyźni), FINAŁ
18:55 Rzut oszczepem (mężczyźni), FINAŁ
19:00 10 000 m (mężczyźni), FINAŁ
19:50 100 m płotki (kobiety), FINAŁ
20:15 4×400 m (kobiety), FINAŁ
20:30 4×400 m (mężczyźni), FINAŁ

Starty Polaków:
ewentualnie Karolina Kołeczek (100 m ppł)
ewentualnie Marcin Lewandowski (1500 m)
ewentualnie Marcin Krukowski

Tagi: Doha 2019

Aktualności

Kalendarz imprez