PP: Szybkie pływanie w Lublinie   

PP: Szybkie pływanie w Lublinie  

Niemal wszyscy czołowi polscy pływacy wystartowali w kolejnych zawodach z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. Do stolicy województwa lubelskiego przyjechało ponad siedmiuset zawodników, a niektórzy z nich zanotowali bardzo wartościowe rezultaty. Zawody były jednym ze sprawdzianów przed docelowymi imprezami w tym sezonie i bezpośrednio poprzedzały zgrupowanie reprezentacji Polski na Teneryfie.

 

W Arenie Lublin pływacy rywalizowali 23 i 24 marca. Były to pierwsze w tym roku zawody rozegrane na basenie 50-metrowym. Klasyfikację generalną wśród kobiet wygrała Alicja Tchórz, przed Dominiką Sztanderą i Aleksandrą Knop. Tchórz, reprezentująca Juvenię Wrocław okazała się najlepsza na 50 metrów stylem dowolnym oraz na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. W stylu dowolnym ustanowiła nowy rekord życiowy, który od teraz wynosi 25.48. Druga w klasyfikacji generalnej, Dominika Sztandera została najlepszą żabkarką zawodów. Jej wynik na dystansie 50 metrów stylem klasycznym 31.20 jest lepszy od minimum na lipcowe mistrzostwa świata w Gwangju.

 

Wśród mężczyzn walka o końcowe zwycięstwo toczyła się do ostatnich chwil pomiędzy Konradem Czerniakiem (na zdjęciu) i Wojciechem Wojdakiem. Ostatecznie wygrał Czerniak, który zdominował styl motylkowy, triumfując zarówno na 50 jak i 100 metrów. Zawodnik miejscowego AZS UMCS Lublin rywalizował również na najkrótszym dystansie w stylu dowolnym, lecz tu musiał uznać wyższość rekordzisty Polski – Pawła Juraszka, który osiągnął wynik 22.24. Walczący z Czerniakiem o zwycięstwo w „generalce” Wojciech Wojdak, nie miał sobie równych z kolei na 1500 metrów. Na metę przypłynął w czasie 15:22.74 i drugiego na finiszu Antoniego Kałużyńskiego wyprzedził aż o 22 sekundy! Trzeci w klasyfikacji generalnej Kacper Majchrzak postanowił w Lublinie wystartować aż w pięciu konkurencjach, odpuszczając tym razem swój koronny dystans 200 metrów kraulem. Poznaniak wygrał dwa dystanse – setkę kraulem i 200 metrów zmiennym.

 

Kilka dni po zawodach Grand Prix w Lublinie, najlepsi polscy pływacy wylecą na Teneryfę na zgrupowanie reprezentacji kraju. Trener koordynator polskiej kadry Robert Brus powołał 22 zawodników. Zwieńczeniem treningów na hiszpańskiej wyspie będzie kontrolny start w zawodach Swim Open w Sztokholmie. Za niespełna dwa miesiące, w dniach 15-19 maja odbędą się w Olsztynie Główne Mistrzostwa Polski. Docelową imprezą sezonu będą w tym roku mistrzostwa świata na długim basenie w koreańskim Gwangju. O tytuł mistrza świata pływacy rywalizować będą pomiędzy 21 a 28 lipca.

 

Pełne wyniki Arena Grand Prix Pucharu Polski w Lublinie (23-34 marca 2019 roku):

http://live.megatiming.pl/bujak/2019/03_24_lublin/wyniki.htm

 

fot. 400mm.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez