Polskie szpadzistki jedną nogą w Tokio!

Polskie szpadzistki jedną nogą w Tokio!

W niedzielę nasze szpadzistki zwyciężyły zawody Drużynowego Pucharu Świata w Tallinie, dzięki temu wróciły na top światowego rankingu FIE. Formalnie jeszcze przed naszymi zawodniczkami trzy starty, lecz możemy napisać, że jedną nogą są już na igrzyskach w Tokio 2020.

Sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest PKN ORLEN.

W Tallinie Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga, Barbara Rutz i Aleksandra Zamachowska najpierw rozprawiły się z Belgią (45:26), a potem Hongkongiem (44:32). Kluczowy był jednak mecz ćwierćfinałowy. Tam polskie szpadzistki stanęły naprzeciw zawsze groźnych Włoszek i… wygrały 41:31. Ten mecz od strony strategicznej był kluczowy – Włoszki bowiem (obok Ukrainek) to główne rywalki Polek na niwie Europejskiej. W półfinale odprawiły z kwitkiem Chinki (39:28). W finale nasze szpadzistki ponownie stanęły naprzeciw swoim starym znajomym z Rosji. Polki w tym roku pokonały je już w finale mistrzostw Europy w Duesseldorfie zapewniając sobie tytuł. Niedzielny finał był bardzo ciasny. Polki wygrał jednym trafieniem 45:44, a ostatnie trafienie, a w zasadzie dubla zadała właśnie Ewa Trzebińska:

Jesteśmy bardzo zadowolone z naszego występu. Był to już trzeci wygrany Puchar Świata w tym roku i pierwszy w tym sezonie. Postawiłyśmy dzięki temu kropkę nad d i jeśli chodzi o kwalifikcję do Tokio. To prawda, że stuprocentowej gwarancji jeszcze nie mamy, bo kwalifikacje wciąż trwają i skończą się dopiero z końcem marca. Matematycznie – wystarczy że pojedziemy na kolejne turnieje i po prostu wystartujemy. Jako lider rankingu w meczu o “16” mamy wolny los, co daje nam cenne, choć nieduże punkty i to daje nam to gwarancje awansu – deklarowała Ewa Trzebińska, którą udało nam się złapać na lotnisku przed wylotem do Tajandii. – To moje ostatnie wakacje przed Tokio 2020. Kilka dni by dać głowie odpocząć i naładować baterię na zimę i przyszły sezon – dzieli się szczęściem wyjazdu.

 

Posłuchaj rozmowy z Ewą Trzebińską w formie podcastu:


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez