Polska szósta w Ipoh

Polska szósta w Ipoh

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie po raz pierwszy w historii wzięła udział w prestiżowym turnieju Azlan Shah Cup w malezyjskim Ipoh. Polacy prowadzeni przez Karola Śnieżka przegrali wszystkie spotkania i zajęli ostatnie, szóste miejsce.

Zwycięstwo odniosła Korea Południowa, która w finale po karnych pokonała Indie (w regulaminowym czasie 1:1, w karnych 4:2). Trzecie miejsce zajęli gospodarze – Malezyjczycy, wygrywając w meczu o brąz z Kanadą 4:2. Polacy do faworytów nie należeli i wyniki to potwierdziły.

 

Polacy przegrali wszystkie mecze grupowe, kolejno z: Malezją, Kanadą, Koreą Południową, Japonią oraz Indiami. W tych pięciu spotkaniach polska drużyna zdołała strzelić rywalom zaledwie trzy bramki. Najbliżej remisu Polacy byli z późniejszymi zwycięzcami turnieju – Koreą Południową. Ostatecznie jednak przegrali 2:3. Najbardziej dotkliwą porażkę reprezentacja Karola Śnieżka poniosła w ostatniej kolejce. Finalista turnieju – Indie, rozgromiły Polaków, wbijając im aż dziesięć bramek. Ostatniego dnia Polska zmierzyła się w meczu o piąte miejsce z Japonią. Po jednostronnym meczu wygrali Japończycy 6:1, a honorowego gola dla Polaków strzelił Mikołaj Gumny.

 

Sultan Azlan Shah Cup w Malezji był dla Polaków przetarciem przed kluczowymi rozgrywkami w czerwcu. Reprezentacja Polski zagra w jednym z trzech męskich turniejów z cyklu FIH Series. Na turnieju w Indiach, gdzie wystąpią Polacy zaprezentuje się także ostatni ich rywal z turnieju w Malezji, czyli Japonia. Ponadto rywalami Polaków i Japończyków będą: Meksyk, Rosja, Afryka Południowa, USA i Uzbekistan. Turniej zostanie rozegrany w dniach 6-16 czerwca, a jego stawką będzie awans do decydujących gier o igrzyska olimpijskie w Tokio. Bezpośrednie kwalifikacje olimpijskie zostaną rozegrane w październiku lub listopadzie.

 

Mecze Polaków w Pucharze Sultan Azlan Shah Cup:

Polska – Malezja 1:5 (bramka – Michał Kasprzyk)
Polska – Kanada 0:4
Polska – Korea Południowa 2:3 (bramki: Joseph Hillyer, Jacek Kurowski)
Polska – Japonia 0:3
Polska – Indie 0:10

Mecz o 5 miejsce:

Polska – Japonia 1:6 (bramka – Mikołaj Gumny)

 

 

FOT. FOTOPYK/400MM.PL


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez