Polki wciąż z szansami na Final Six

Polki wciąż z szansami na Final Six

Niedawno trener Juergen Klopp w ekstazie śpiewał “Let’s talk about six, baby…”. Nie chodziło mu bynajmniej o Final Six siatkarek w ramach Ligi Narodów, więc pewnie z trenerem Liverpoolu raczej o kolejnych tytułach Ligi Mistrzów, a z naszymi dziewczynami o trzech przegranych w ostatnim turnieju i kolejnym, w którym wezmą udział zespoły niżej sklasyfikowane niż Polska.

 

Polki mimo trzech porażek w Jiangmen, i sześciu w ogóle, plasują się na siódmej pozycji w klasyfikacji Ligi Narodów. Z dorobkiem 21 punktów remisują z Japonią, która zajmuje miejsce szóste. Teraz czas na kolejny, ostatni już turniej przed finałem, w koreańskim Boryeong (18-20 czerwca). Tam zagrają z Koreą Płd., Dominikaną i Japonią właśnie. Koreanki są szesnaste, a Dominikanki dziewiąte. Jest o co walczyć. W Final Six wystąpią Chinki i pięć najlepszych drużyn z rankingu. Zatem musimy zagrać tak, by wyprzedzić Japonki. Jednak ostatnie wszystko układało się po myśli podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego.

W ostatnim meczu turnieju w Chinach reprezentantki Polski uległy Turczynkom 2:3, mimo prowadzenia 2:0. Stare siatkarskie porzekadło, bla, bla, bla… Wcześniej przegrały z Amerykankami ze Stanów Zjednoczonych 1:3, a jeszcze wcześniej gładziutko z Chinkami 0:3. Chiny są piąte, USA czwarte, a Turcja druga. Rywalki były lepiej notowane, ale nie zmienia to postaci rzeczy, że naszym zawodniczkom zabrakło argumentów w każdym z ostatnich trzech meczów. W sumie z dwunastu spotkań przegrał sześć i można próbować się pocieszać, że wygrały z kolei tyle samo.

Na czoło polskiej kadry wybija się jednak Malwina Smarzek, która najlepiej punktuje w całej Lidze Narodów. Dwanaście meczów, 298 punktów. Imponujący dorobek! Jej rekordem pod względem liczby skutecznych ataków było spotkanie z Bułgarią, podczas którego atakująca zdobyła 42 punkty. W klasyfikacji skuteczności Smarzkówna jest ósma (43,39% ataków odnosi bezpośredni skutek punktowy).

PKN ORLEN jest sponsorem generalnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz wielu najważniejszych mityngów w kraju.

Fot. newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez