Polacy rozbili Chorwatów w bokserskim sparingu

Polacy rozbili Chorwatów w bokserskim sparingu

Głównym wydarzeniem gali Suzuki Boxing Night III była towarzyska rywalizacja reprezentantów Polski i Chorwacji w boksie olimpijskim. Biało-czerwoni wygrali 16:2 – jedynym, któremu powinęła się noga, był Bartosz Gołębiewski. Duże emocje dostarczyły także pojedynki polsko-polskie – zwłaszcza ten w najcięższej kategorii u panów.

Nie jest łatwo być pięściarzem marzącym o igrzyskach. Turniej kwalifikacyjny został przerwany w marcu i wciąż brakuje szczegółów dotyczących jego kontynuacji. Wiemy tylko, że Damian Durkacz, Karolina Koszewska i Sandra Drabik potrzebują do awansu tylko jednej wygranej. Rozgrywki prawdopodobnie zostaną wznowione w lutym lub marcu 2021 roku – o ile pandemia pozwoli… Olimpijską przepustkę będzie można jeszcze uzyskać w oddzielnym turnieju, do którego dojdzie później w Paryżu.

Zawodnicy i zawodniczki potrzebują regularnych występów. Aby dać im taką szansę, Polski Związek Bokserski (PZB) zorganizował kolejną galę. Dodatkową atrakcją poprzedniej imprezy był występ Mateusza Masternaka (42-5, 30 KO), który w międzyczasie zdecydował się jednak na powrót na ringi zawodowe. Tym razem zobaczyliśmy klasyczny “przegląd wojsk”, a formę podopiecznych Walerego Korniłowa mieli sprawdzić Chorwaci.

Ogólnie sprawdzian wypadł zdecydowanie na plus. Z dziewięciu walk Polacy wygrali aż osiem – kilka w naprawdę dobrym stylu. Cenne minuty w ringu zaliczył Durkacz, który wypunktował obiecującego nastolatka – Diego Mamicia. Wśród pań do jednej bramki wygrały Aneta Rygielska (kat. do 60 kg) i Elżbieta Wójcik (kat. do 75 kg). Wewnątrzkrajowa rywalizacja stała pod znakiem dominacji Karoliny Koszewskiej, która 3:0 pokonała Sylwię Kusiak.

Wszystkie walki były ważnym etapem przygotowań do turniejów kwalifikacyjnych – zdradził trener Walery Korniłow. Pewnie swoje walki wygrywali Łukasz Zyguła (kat. do 69 kg), Daniel Adamiec (kat. do 75 kg) i Mateusz Goiński (kat. do 81 kg). Sporo szczęścia miał Karol Łapawa (kat. do 69 kg) – pokonał Petara Cetinicia niejednogłośną decyzją, ale była to decyzja z gatunku nieco gospodarskich. Jedyną porażkę poniósł Bartosz Gołębiewski (kat. do 75 kg), wyraźnie przegrywając z Gabrielem Veociciem.

Na deser kibice zobaczyli kolejną odsłonę rywalizacji na szczycie kategorii superciężkiej. Na gali Suzuki Boxing Night II Oskar Safarian pokonał Adama Kulika, ale tamten werdykt był niejednogłośny i wzbudził spore kontrowersje. Tym razem nie było wątpliwości – Safarian potwierdził dominację doprowadzając do liczenia przeciwnika w trzeciej rundzie.

Jestem zadowolony z walki. Narzuciliśmy dobre tempo, ale dopiero mistrzostwa Polski seniorów pokażą, kto z naszej pary jest lepszy. Teraz liczy się trening. Zobaczymy, jak potoczy się reszta wydarzeń – ocenił po wszystkim Oskar Safarian. Co dalej? Trzeba cierpliwie czekać na dalszy rozwój wydarzeń…

POLSKA – CHORWACJA 16:2

Kobiety:
do 60 kg: Aneta Rygielska – Isidora Djebnar PKT (3:0)
do 75 kg: Elżbieta Wójcik – Ivona Brnic PKT (3:0)
do 69 kg: Karolina Koszewska – Sylwia Kusiak PKT (3:0)

Mężczyźni:
do 64 kg: Damian Durkacz – Diego Mamić PKT (3:0)
do 69 kg: Karol Łapawa – Petar Cetinić PKT (2:1)
do 69 kg: Łukasz Zyguła – Filip Kolar PKT (3:0)
do 75 kg: Bartosz Gołębiewski – Gabrijel Veocić PKT (0:3)
do 75 kg: Daniel Adamiec – Jasim Pasalavić PKT (3:0)
do 81 kg: Mateusz Goiński – Petar Laskur PKT (3:0)
do 91 kg: Tomasz Niedźwiecki – Zvonimir Rebolj PKT (2:1)
plus 91 kg: Adam Kulik vs Oskar Safarian PKT (0:3)

Fot. PZB


Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
box lubi drukować
box lubi drukować
1 rok temu

a u jugoli my byśmy przegrali wszystko zależy od sędziów którzy drukują pod nas

Aktualności

Kalendarz imprez