Polacy na WKKW w Tokio?

Polacy na WKKW w Tokio?

Czy w Tokio 2020 będziemy kibicować Polakom podczas WKKW? Międzynarodowa Federacja Jeździecka otwiera przed naszą reprezentacją ogromną szansę. Tylko ją wykorzystać!

Festiwal Jeździecki Baborówko 2019 będzie eliminacją olimpijską do Tokio 2020 w WKKW. Tylko zwycięzcy drużynowego konkursu w Baborówku wywalczą prawo startu w Tokio. Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) wyróżniła imprezę w Polsce podczas walnego zjazdu w Bahrajnie.

– Zabiegaliśmy o przyznanie nam prawa do organizacji eliminacji olimpijskiej, bo wierzymy, że stwarza to ogromną szansę dla polskich zawodników na zdobycie awansu do igrzysk i utworzenia drużyny. Ostatnio miało to miejsce w Atlancie w 1996 roku. Taka decyzja Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej to dla nas, organizatorów, także ogromne wyróżnienie i potwierdzenie wysokiego poziomu organizacyjnego zawodów w Baborówku

– powiedział dyrektor festiwalu Henryk Święcicki jr.

Dla zawodników z grupy C, do której należą państwa z Europy Centralnej i Wschodniej oraz Azji Środkowej, drugą możliwością zdobycia kwalifikacji olimpijskiej będą mistrzostwa Europy 2019 (Niemcy, Luhmuehlen, sierpień 2019). Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zostaną rozegrane w ramach konkursu CCI4*-L. W próbie terenowej zawodnicy i konie będą mieli do pokonania w pełnym galopie przez 10 minut dystans 6000 m, w czasie którego wykonają do 40 skoków. Stawką będzie bezpośredni awans do Tokio, jednak liczyć na niego mogę tylko triumfatorzy konkursu.

Wszechstronny konkurs konia wierzchowego to jedna z trzech konkurencji jeździeckich w programie olimpijskim, oprócz skoków i ujeżdżenia. Polacy mają wspaniałe tradycje jeździeckie. Podczas igrzysk w Amsterdamie w 1928 roku polska drużyna w składzie Michał Woysym-Antoniewicz, Józef Trenkwald i Karol Rómmel zdobyła brązowy medal. Osiem lat później w Berlinie 1936 Henryk Leliwa-Roycewicz, Zdzisław Kawecki i Seweryn Kulesza zdobyli srebro. W Seulu Polacy zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu.

 


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez