Podsumowanie MŚ w paralekkoatletyce

Podsumowanie MŚ w paralekkoatletyce

W najnowszym “W Ciemno” podsumowanie zakończonych niedawno mistrzostw świata w para-lekkoatletyce. Gośćmi Marcina Ryszki byli medaliści mistrzostw świata Lucyna Kornobys i Aleksander Kossakowski, a także członek zarządu Polskiego Związku Osób Niepełnosprawnych Marcel Jarosławski. Zapraszamy do odsłuchu!

Polacy w Dubaju zdobyli trzy złote medale, pięć srebrnych i siedem brązowych. Wynik ten uplasował naszą reprezentację na jedenastym miejscu w tabeli medalowej paralekkoatletycznych mistrzostw świata. Reprezentanci Polski wywalczyli również 20 kwalifikacji olimpijskich do Tokio 2020, co było kluczowym celem startu. – Sport paraolimpijski cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W Dubaju pobito ponad 50 rekordów świata na 172 konkurencje. Bardzo się cieszymy, że 4 z nich były udziałem naszych zawodników. Nasi paralekkoatleci potwierdzili, że są w gronie najlepszych na świecie Gratuluję zawodnikom osiągniętych wyników! – podkreślił Marcel Jarosławski.

Sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego jest PKN ORLEN.

– W imieniu zawodników chciałabym podziękować kibicom i mediom za to, że Nas wspieracie. Największe podziękowania składam Ministerstwu Sportu i Turystyki, Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i PKN Orlen z racji, że najbardziej wspierają nas w drodze po najlepsze wyniki. Dziękuję również Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych „Start” i Polskiemu Komitetowi Paraolimpijskiemu, prezesowi Łukaszowi Szelidze. Dziękuję również Marcelowi Jarosławskiemu, kierownikowi reprezentantacji Polski w Dubaju oraz lekarzom, fizjoterapeutom i trenerom. Za nami 13 miesięcy przygotowań, co zaowocowało 15 medalami. Podczas startów zawodnicy mieli wszystko zapewnione. Co raz więcej zaczyna się mówić o sporcie paraolimpijskim i po Tokio myślę, że będzie jeszcze lepiej! – powiedziała Lucyna Kornobys.

Medaliści MŚ w paralekkoatletyce Dubaj 2019:

ZŁOTE
Barbara Bieganowska (T20) 1500 m
Karolina Kucharczyk (T20) skok w dal
Lucyna Kornobys ( F33) pchnięcie kulą

SREBRNE
Piotr Kosewicz ( F52) rzut dyskiem
Jagoda Kibil (T35) 200 m
Lech Stoltman (F55) pchnięcie kulą
Faustyna Kotłowska (F64) pchnięcie kulą
Renata Śliwińska (F40) pchnięcie kulą

BRĄZOWE
Daniel Pek (T20) 1500 m
Maciej Sochal (F32) rzut maczugą
Aleksander Kossakowski, przewodnik Krzysztof Wasilewski (T11) 1500 m
Robert Jachimowicz ( F52) rzut dyskiem
Faustyna Kotłowska (F64) rzut dyskiem
Lucyna Kornobys (F34) rzut oszczepem
Marta Piotrowska (F37) skok w dal

Posłuchaj audycji w formie podcastu:

 

 

 

 

FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI/POLSKI KOMITET PARAOLIMPIJSKI


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez