ORLEN WARSAW MARATHON odbędzie się jesienią!

ORLEN WARSAW MARATHON odbędzie się jesienią!

Wczoraj gruchnęła informacja jakoby ORLEN WARSAW MARATHON miałby się nie odbyć. Plotka szybko obiegła środowisko biegowe, na szczęście dyrektor biura marketingu sportowego PKN ORLEN Anna Ziobroń wyjaśniła całe zamieszanie.

– W stolicy będzie miał w tym roku miejsce kolejny maraton odbywający się w ramach Narodowego Święta Biegania. Tyle że nie w kwietniu – powiedziała dyrektor Anna Ziobroń portalowi bieganie.pl. – Nie zamierzamy wycofywać się z rozwijania biegania, czego dowodem jest nasze zaangażowanie między innymi w Mistrzostwa Świata w Półmaratonie w Gdyni, czy na przykład półmaraton w Płocku. Poza nimi w tym roku mamy nowe plany, których finałem będzie właśnie impreza maratońska w stolicy. Nasze imprezy zawsze organizowane były na najwyższym poziomie, w tym roku byliśmy w przededniu dopinania umów z partnerami, za kilkanaście dni moglibyśmy przedstawić komplet informacji i komunikacji związanej z nową koncepcją Narodowego Święta Biegania.

Obecnie jeszcze nie wszystkie plany PKN ORLEN co do OWM mogą być ujawnione. Dyrektor Anna Ziobroń zasugerowała ewentualność współpracy z drugą dużą imprezą biegową w stolicy, Maratonem Warszawskim. – Jesienią odbędzie się wielka impreza maratońska w stolicy. Proszę zarazem o cierpliwość. Gdy będziemy pewni wszystkich szczegółów naszego wielkiego i naprawdę skomplikowanego przedsięwzięcia, od razu Was powiadomimy. Dziękuję przy tym za niesłabnące zainteresowanie oraz wszystkie pozytywne emocje związane z Narodowym Świętem Biegania. Gwarantuję, że nie zabraknie ich również w tym roku. Jestem dobrej myśli, wierzę że każdej ze stron – ale przede wszystkim maratończykom i maratonkom chwila oczekiwania wyjdzie na dobre – przyznała szefowa marketingu sportowego w PKN ORLEN.

Oto opublikowane wczoraj oświadczenie:

PKN ORLEN finalizuje prace  nad nową formułą ORLEN Warsaw Marathon.  Narodowe Święto Biegania odbędzie się w tym roku w znacznie  poszerzonej formie. W przygotowywanym formacie wydarzeń na terenie Warszawy nie zabraknie cyklu biegów na różnych dystansach, w tym maratońskim. Obecnie dopracowywane są ostatnie założenia formalne. Szczegóły już wkrótce.
Planowana zmiana formuły to odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony wszystkich biegaczy, również amatorów, a także kibiców. Umożliwi ona również szerszą promocję polskiego sportu w Europie, poprzez wyrazistą komunikację, a także niestandardowe działania marketingowe. Zadaniem imprezy będzie promocja zdrowego stylu życia, ale również nacisk na ochronę środowiska i troskę o przyszłość naszej planety.   
PKN ORLEN od lat aktywnie angażuje się we wsparcie aktywnego trybu życia, m.in. poprzez promocję biegania i to się nie zmieni. Spółka sponsoruje oprócz warszawskiej imprezy biegowej również. Mistrzostwa Świata w półmaratonie w Gdyni, maraton Solidarności, półmaraton w Płocku, czy bieg „Tropem wilczym”. W tym kontekście szczególny nacisk położony jest również na aktywizację dzieci i młodzieży czy osób starszych. W ten sposób PKN ORLEN umiejętnie łączy zadania biznesowe z aspektami społecznymi.


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez