ORLEN TVP Sport Cup – lekkoatletyczne czwartki ruszą 18 czerwca

ORLEN TVP Sport Cup – lekkoatletyczne czwartki ruszą 18 czerwca

Począwszy od 18 czerwca zaplanowano sześć czwartkowych mityngów ORLEN TVP Sport Cup. Co tydzień na obiektach Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza odbędzie rywalizacja czołowych polskich zawodników w pchnięciu kulą, skoku o tyczce i wzwyż. Pierwsi do konkursu przystąpią kulomioci z Michałem Haratykiem i Konradem Bukowieckim na czele.

Z inicjatywą wyszedł Polski Związek Lekkiej Atletyki, temat podchwycił PKN ORLEN, który od z górą dziesięciu lat wspiera polską lekką atletykę i najważniejsze wydarzenia lekkoatletyczne w kraju, oraz TVP Sport, która to będzie transmitować wydarzenia. – Zawodnicy trenowali w różnych warunkach, ale trenowali. Teraz czas na sprawdzenie formy i dalszą pracę. Widzę po zawodnikach, że nie mogą doczekać się startów. Projekt, który dziś przedstawiamy jest skierowany do sportowców, on ratuje ich zapotrzebowanie na starty. Mogę powiedzieć, że 18 czerwca oficjalnie otworzymy sezon PZLA. To będzie pierwszy krok do wejścia w rytm startowy, którego ukoronowaniem dla seniorów będą m.in. mistrzostwa Polski we Włocławku od 28 do 30 sierpnia – zapowiada prezes PZLA Henryk Olszewski.

Pierwsi dostaną szansę kulomioci z czołowymi zawodnikami świata – rekordzistą Polski Michałem Haratykiem (22,32 m) i Konradem Bukowieckim, który wszedł do finału mistrzostw świata w Dosze 2019, a wcześniej podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej pchnął kulę na odległość 22,25 m. W kolejnych tygodniach na starcie zobaczymy przedstawicieli skoków – o tyczce z Piotrem Liskiem i Pawłem Wojciechowskim w rolach głównych, oraz wzwyż, w którym zapowiadani są Kamila Lićwinko i Sylwester Bednarek.

Zawody na żywo pokaże Telewizja Polska, co wpisuje się w długofalową strategię kanału sportowego: – Żyjemy w dziwnych czasach, w których trzeba wcielać w życie niestandardowe działania. Wspólnie z prezesami PZLA szybko wymyśliliśmy co zrobić, żeby odmrozić świat Królowej Sportu. TVP Sport to stacja publiczna, więc naszą misją także jest odmrażanie. Teraz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kibiców i widzów, ale przede wszystkim sportowców dając im platformę do normalnego startowania. Pokazujemy, że świat sportu wraca – podkreślił dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Wielu zawodników podkreśla, jak ważne jest sprawdzenie formy po kilku miesiącach bez normalnego trybu startowego. – Jestem głodna startów. Brakuje rywalizacji. Niestety przez kontuzję straciłam cześć sezonu halowego. Teraz na szczęście czuję się zdrowa i bardzo się cieszę, że wracamy do startowania. Jestem spokojna o formę, ufam trenerowi i wiem, że dyspozycja będzie coraz lepsza – mówi halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko, której na konferencji prasowej w Centrum Olimpijskim towarzyszył trener i mąż Michał Lićwinko.

– Konkursy pchnięcia kulą i skoku o tyczce przeprowadzone zostaną na telewizyjnym parkingu, oczywiście przy pełnej scenografii i na atestowanym sprzęcie, na którym bite są rekordy świata. Ciekawostką będzie na pewno konkurs w skoku wzwyż, bo on odbędzie się w Studiu 1 TVP. Rozmawiałem z Sylwestrem Bednarkiem i wszystko przebiegnie bez zarzutu. Miejsca na pełen rozbieg spokojnie wystarczy. Studio ma wysokość siedmiu metrów, a długość 27, więc spokojnie – zapewnia wiceprezes PZLA Sebastian Chmara, który stoi za koncepcją ORLEN TVP Sport Cup.

Kiedyś startowałem w centrum handlowym, nabieg brałem w sklepie. Tak że to nie będzie mój pierwszy start w nietypowej lokalizacji. Myślę, że jestem dobrze przygotowany i trener też mówi, iż moja dyspozycja jest dobra. Co prawda długo nie skakałem, więc czuję niepewność, trzeba będzie dobrze się rozgrzać ­- podkreśla z szerokim uśmiechem halowy mistrz Europy z 2017 roku Sylwester Bednarek.

HARMONOGRAM 

18 czerwca – pchnięcie kulą
25 czerwca – skok o tyczce
2 lipca – skok wzwyż (studio TV)
9 lipca – pchnięcie kulą
16 lipca – skok o tyczce
23 lipca – skok wzwyż (studio TV)

*****

Więcej na temat serii mityngów ORLEN TVP Sport Cup w czwartkowej audycji “Kierunek Tokio”, która wyjątkowo rozpocznie się w samo południe.


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez