ORLEN Cup Łódź 2020. Lićwinko, Linkiewicz i Kołeczek w Orlen Teamie!

ORLEN Cup Łódź 2020. Lićwinko, Linkiewicz i Kołeczek w Orlen Teamie!

Przy okazji konferencji prasowej przed ORLEN Cup w łódzkiej Atlas Arenie ogłoszono powiększenie Grupy Sportowej ORLEN. Od poniedziałku do grona dołączyły Kamila Lićwinko, Joanna Linkiewicz i Karolina Kołeczek.

– Cieszę się, że do grona wspieranych przez nas zawodników dołączają trzy lekkoatletyki, czyli Kamila Lićwinko, Joanna Linkiewicz oraz Karolina Kołeczek – powiedziała dyrektor biura marketingu sportowego PKN Orlen Anna Ziobroń.

Kamila Lićwinko to reprezentantka Polski w skoku wzwyż, halowa złota i brązowa medalistka mistrzostw świata (Sopot 2014, Portland 2016). Na stadionie zdobyła brąz światowego czempionatu w Londynie 2017. Jest absolutną rekordzistką Polski 202 cm, dzierży również rekord na stadionie 199 cm. Siedmiokrotna (i aktualna) mistrzyni Polski seniorek. Joanna Linkiewicz zaś ściga się na na 400 m przez płotki. W dorobku ma dwa srebra – mistrzostw Europy (Amsterdam 2016) i w sztafecie podczas halowych mistrzostw świata (Birmingham 2018) oraz brąz ME pod dachem (Praga 2015). Karolina Kołeczek natomiast w 2013 roku w Tampere była druga w młodzieżowych mistrzostwach Starego Kontynentu. Wynik ten powtórzyła dwa lata później w Tallinie. Po trzykroć zwyciężała czempionat krajowy na otwartych obiektach.

Olszewski_foto Tomasz Kasjaniuk

Dziękuję firmie Orlen za zaangażowanie w nasz sport. Mamy w reprezentacji liczne grono czempionów. Dzięki wsparciu sponsora mamy możliwość organizacji takich wydarzeń jak łódzki mityng, na którym ci bohaterowie mogą zaprezentować przed własną publicznością – powiedział prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Początek mityngu ORLEN Cup o 17:00. Podobno w sprzedaży pozostały ostatnie bilety! Trudno się dziwić, że widownia wypełni się po ostatnie miejsca. Po tym co zdarzyło się w sobotę w Toruniu podczas ORLEN Copernicus Cup – rekord świata, rekord Polski, najlepsze wyniki sezonu na świecie… również w Łodzi nie zabraknie emocji. Szczególnie, że nazwiska pojawią się równie wielkie. Na starcie zabraknie jednak Armanda Duplantisa, który zaplanował w tym czasie start we Francji. W jego miejsce na liście startowej konkursu tyczkarzy pojawił się Sam Kendricks, który również prezentuje niesamowitą formę. Trudno wierzyć, by poważył się na rekord świata (6,17 m), lecz być może poprawy swój najlepszy wynik tej zimy – 6,01 m. Jego głównym rywalem ma być Paweł Wojciechowski, który wciąż nie może się wstrzelić w nowy sprzęt:

 Zmieniłem ostatnio tyczki i powoli się do nich przyzwyczajam. W Toruniu było już lepiej niż podczas poprzedniego startu. To pozwala spojrzeć optymistycznie na start w Łodzi – zaznaczył Paweł Wojciechowski, który kilka miesięcy temu rozpoczął współpracę z trenerem Wiaczesławem Kalininczenką. Ten zaś przed laty prowadził Monikę Pyrek, zatem renomę ma wielką, a i Wojciechowski prezentuje się naprawdę dobrze. Teraz tylko przełożyć to na wyniki.

Mocno zapowiada się rywalizacja kulomiotów. Naszych dwóch czołowych zawodników będzie próbował wicemistrz olimpijski z Londynu 2012 David Storl. Rekordzista Polski i mistrz Europy Michał Haratyk wrócił w sobotę do trybu startowego po operacji stawu łokciowego. Jednak kontuzja wymusiła na nim zredukowanie kalendarza do trzech startów. Ma wystartować jeszcze tylko w Łodzi i w toruńskim mistrzostwach Polski pod koniec miesiąca. Konrad Bukowiecki słabo pchał w sobotę, ale kilka dni wcześniej zaprezentował się okazale wysuwając się na czoło światowych tabel wynikiem 21,88 m. – Jutro będę chciał się zaprezentować lepiej niż w sobotę w Toruniu. Jestem dobrze przygotowany i mam nadzieję, że powalczę o jak najlepszy wynik – zadeklarował Bukowiecki. – Jestem w światowej lekkoatletyce od wielu lat. Przez ten czas zdobyłem liczne medale, ale cieszę się, że wreszcie mogę wystartować w Łodzi. Dużo słyszałem o tym mityngu od moich polskich kolegów – powiedział Niemiec.

 – Miałem wiele sukcesów na hali. Mam dobre wspomnienia z Łodzi. Niestety w ostatnich dniach miałem drobne problemy z Achillesem. W tym sezonie mam zaplanowanych tylko kilka startów, ale występ na Orlen Cup w Łodzi jest dla mnie ważnym punktem  w przygotowaniach do startu olimpijskiego w Tokio – powiedział brytyjski sprinter Richard Kilty, halowy mistrz świata i podwójny czempion Starego Kontynentu .

Organizacja mityngu Orlen Cup Łódź 2020 jest możliwa m.in. dzięki wsparciu miasta oraz firmy PKN Orlen, która od lat jest mecenasem polskiej lekkoatletyki. Mityng Orlen Cup Łódź 2020 (European Athletics Indoor Permit Meeting) rozpocznie się we wtorek o godzinie 17:00. W programie m.in. biegi na 60 m, konkursy w skoku wzwyż kobiet, tyczka oraz kula mężczyzn.

Transmisję z wydarzenia przeprowadzi TVP Sport. Ostatnie bilety są w sprzedaży w serwisie ebilet.pl.

Orlen Cup łódź 2020

Program Orlen Cup

Fot. Tomasz Kasjaniuk


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez