Nowicki z brązem! Historia typu: niesamowite, czyli medal w prezencie

Nowicki z brązem! Historia typu: niesamowite, czyli medal w prezencie

Wczoraj fetowaliśmy złoto Pawła Fajdka w rzucie młotem, wywalczone w sposób niekwestionowany, pewny i zasłużony. Czterokrotny mistrz świata przyjechał do Dohy jak po swoje, wiedział czego chce i to sobie “wziął”. Żałowaliśmy też Wojciecha Nowickiego, który oddał jeden dobry rzut, ale go spalił. Pozostałe pozwoliły mu na zajęcie czwartego miejsca. A jednak, dziś na stadionie Khalifa odbierze brązowy medal. Naprawdę.

Mamy czwarty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata. Czwarty, a trzeci w rzucie młotem, bo “Polska młotem stoi”. Pisaliśmy o tym kilka dni temu. Dziś jednak musimy sprostować wczorajsze doniesienia o jedynym krążku wywalczonym przez Pawła Fajdka z Grupy Sportowej ORLEN. Okazuje się bowiem, że formalne zamieszanie, protest złożony przez naszych działaczy wymusił na sędziach korektę rzeczywistości. A wszystko przez to, że nie dopatrzyli się błędu przy pierwszym rzucie Węgra Bence Halasza. Na fakt, że spalił tę próbę zwrócili uwagę polscy działacze – Tomasz Majewski i Krzysztof Kęcki. Wszystko działo się po konkursie, a jury faktycznie przyznało się do pomyłki i przeoczenia. Tym samym przyznali medal Wojciechowi Nowickiemu. Sędziowie stwierdzili jednocześnie, że ponieważ Halasz nie mógł się odwołać, a fakt uznania natychmiastowej nieważności rzutu (być może) zmieniłby by nastawienie na ciąg dalszy konkursu zarówno Węgra jak i Polaka, postanowiono nie dyskwalifikować Halasza… Zatem na trzecim miejscu plasują się zawodnicy z różnymi rezultatami.

– Nic mi dziś nie wychodziło. Paliłem te rzuty. Nie obciążałem ciała, nogi nie pracowały. Nie poradziłem sobie technicznie. Czułem jakbym zapomniał jak się rzuca. Były problemy jak chciałem mocniej zakręcić – analizował tuż po konkursie, kiedy nie był jeszcze świadomy, że czwarte miejsce mimo wszystko da mu ostatecznie medal*. Zapewne nie o takim stylu zapisania się w historii marzył, bo w tym sezonie przewodzi w tabelach światowych z najlepszym wynikiem uzyskanym na początku w lipca w Poznaniu (81,74 m). Był silny i choć to Fajdek w drugiej części surfował na fali wznoszącej, Nowicki wciąż był bardzo mocny i faktycznie mógł być pewny sukcesu. To zawodnik bardzo ambitny i samokrytyczny i zapewne nawet gdyby od razu po konkursie miał powody do radości z miejsca na podium, zastrzeżenia co do jakości rzutów i tak pozostałyby niezmienne.

Cieszymy się i gratulujemy! Polska młotem stoi!

 

rzut młotem Doha 2019 wyniki

Fajdek dominator – Polak znów mistrzem świata!

KLASYFIKACJA MEDALOWA

Fakt, że w dorobku reprezentacji Polski pojawił się jeszcze jeden brązowy medal, nie zmienił naszej sytuacji w klasyfikacji medalowej. Polska z czterema krążkami (w tym jednym złotem) plasuje się na szóstym miejscu. Prowadzą USA z osiemnastoma medalami i ośmioma złotymi…

1. USA 18 (8 złotych, 8 srebrnych, 2 brązowe)
2. Chiny 8 (2, 3, 3)
3. Jamaika 4 (2, 2, 0)
4. Kenia 4 (2, 0, 2)
5. Etiopia 3 (1, 2, 0)
6. Polska 4 (1, 1, 2)
7. Wielka Brytania 2 (1, 1, 0)
7. Szwecja 2 (1, 1, 0)
9. Japonia 1 (1, 0, 0)
9. Norwegia 1 (1, 0, 0)
9. Holandia 1 (1, 0, 0)
9. Uganda 1 (1, 0, 0)
9. Australia 1 (1, 0, 0)

fot. Newspix.pl/printskrin oficjalnych wyników

 

* – cytat ze strony pzla.pl

 


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez