Nigeryjska Federacja Lekkoatletyczna zdefraudowała pieniądze IAAF

Nigeryjska Federacja Lekkoatletyczna zdefraudowała pieniądze IAAF

„Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?” – mówił szatniarz w pamiętnej scenie „Misia”. Nigeryjczycy długo stosowali podobną taktykę w odpowiedzi na żądania IAAF, która to przez przypadek zrobiła nigeryjskiej federacji lekkoatletycznej “trochę” zbyt duży przelew…

W roku 2017 Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych przez pomyłkę wysłało AFN przelew na zbyt wysoką kwotę. The Athletics Federation of Nigeria miga się jak tylko może z oddaniem należności.

Moim zdaniem pieniądze zniknęły, gdy przejmowaliśmy władzę po poprzednich działaczach. Tylko sekretarz AFN może wiedzieć, w jaki sposób przyjął pieniądze od IAAF. Jestem pewny, że użył do tego prywatnego konta, co jest złe. Sekretarz został wcześniej odwołany z funkcji, ale minister przywrócił go na to stanowisko. Teraz powinien opowiedzieć wszystkim, gdzie są te pieniądze

– tłumaczył niezbyt składnie w 2018 r. wiceprezes AFN Olamide George. Z kolei w oficjalnym piśmie z maja 2019 roku czytamy:

28 czerwca 2018 roku poinformowaliście nas, że Ministerstwo Sportu jest gotowe spłacić połowę tej sumy. Pomimo wielu rozmów telefonicznych nawet ta kwota nie trafiła na nasze konto. W sierpniu podczas zawodów w Asabie spotkaliśmy się z ministrem sportu i sekretarzem generalnym AFN. Rozmawialiśmy o planowanym zwrocie środków, ale do dziś nie poszły za tym kolejne kroki.

 

 

Czytaj dalej, kliknij TUTAJ

Tagi: AFN, IAAF, korupcja

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez