Najciekawsze w Tokio #7 (30 lipca)

Najciekawsze w Tokio #7 (30 lipca)

Igrzyska rozkręcają się na dobre. W końcu rusza lekkoatletyka, która od razu zaczyna z wysokiego „C” – finałem biegu na 10 000 metrów mężczyzn oraz występami eliminacyjnymi całej plejady Polaków. Ale nie tylko na stadionie będzie się działo. Polscy siatkarze zagrają z Japonią, duet Skrzypulec/Ogar-Hill postara się utrzymać pierwsze miejsce w klasie 470 kobiet, a na basenie będziemy mieli wiele polskich akcentów.

Czas na królową sportu

Najbardziej hardkorowi fani lekkiej atletyki już podczas jej debiutu na igrzyskach w Tokio będą mogli spędzić przed telewizorem lub monitorem komputera ponad dziesięć godzin. Ale my wybraliśmy dla was najciekawsze smaczki. O 2:45 odbędą się eliminacje w rzucie dyskiem z udziałem Piotra Małachowskiego. Tak, to tylko eliminacje, jednak naszym zdaniem warto sprawdzić na żywo jaką formę przywiózł do Tokio zawodnik Grupy Sportowej ORLEN. Tym bardziej, że w tej samej sesji weźmie udział faworyt do złotego medalu – Daniel Stahl. Zaraz po rzucie dyskiem odbędą się biegi eliminacyjne na 800 metrów kobiet z udziałem aż trzech naszych zawodniczek – Joanny Jóźwik, Angeliki Sarny i Anny Wielgosz.

Będzie się działo również w lekkoatletycznej sesji wieczornej, która zgodnie z polskim czasem odbędzie się po południu. O 13:12 zaplanowano start biegu sztafet mieszanych 4 x 400 metrów – oczywiście, z udziałem naszej reprezentacji. Dzień z lekkoatletyką zakończymy prawdziwą wisienką na torcie. W biegu na 10 000 metrów mężczyzn Joshua Cheptegei – rekordzista świata na tym dystansie – powalczy o swoje pierwsze olimpijskie złoto. Kto wie, może historia napisze się na naszych oczach i genialny Ugandyjczyk poprawi swój własny rezultat?

Polscy siatkarze kontra gospodarze

Chociaż Polacy rozpoczęli turniej olimpijski od wpadki z Iranem, chociaż w ostatnim meczu dość niespodziewanie stracili seta z Wenezuelą, która jest outsiderem grupy A, to najpoważniejsi rywale do pierwszego miejsca również gubią punkty. W efekcie zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli, a naszym następnym przeciwnikiem jest Japonia. Wolelibyśmy żeby igrzyska odbyły się z kibicami, ale trudno nie dojść do wniosku, że akurat w tym przypadku siatkarze skorzystają z tego, że Japończyków nie poniesie doping własnych fanów. W każdym razie, to będzie mecz lidera z wiceliderem grupy. Wygrana może ustawić Polskę w bardzo komfortowej sytuacji przed tak pechowymi dla nas ćwierćfinałami turnieju.

Pływacy walczą o finały… a może nawet medale?

Polski Związek Pływacki – delikatnie rzecz ujmując – nie wyrobił sobie najlepszej opinii po zamieszaniu związanym z odesłaniem szóstki naszych pływaków do domu. Czego nie można powiedzieć o samych pływakach, którzy bynajmniej wstydu nie przynoszą. W nocy Radosław Kawęcki wystąpi w finale 200 metrów stylem grzbietowym, a Jakub Majerski i Laura Bernat powalczą w półfinałach. Natomiast w porze lunchu odbędą się eliminacje na 50 metrów stylem dowolnym zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W tych pierwszych weźmie udział Katarzyna Wilk-Wasick – nasza największa (jedyna?) nadzieja medalowa.

Pozostajemy na wodzie, ale zmieniamy dyscyplinę. Polecamy również śledzić poczynania Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar-Hill. Panie świetnie radzą sobie w klasie 470, w której są liderkami klasyfikacji generalnej. Oczywiście, do końca pozostało siedem wyścigów (wliczając finałowy) i jeszcze wszystko może się zmienić, ale nasze żeglarki do tej pory nie pozostawiały rywalkom złudzeń w swoich startach. Medal jest bardzo, bardzo realny.

Rozpiska godzinowa:

2:45 – lekkoatletyka, rzut dyskiem, eliminacje: Piotr Małachowski

3:25 – lekkoatletyka, 800 m, eliminacje: Angelika Sarna, Joanna Jóźwik, Anna Wielgosz,

3:35 – pływanie, 100 m st. motylkowym, półfinał: Jakub Majerski.

3:50 – pływanie, 200 m st. grzbietowym, finał: Radosław Kawęcki.

4:00 – judo, kat. +100 kg mężczyzn, eliminacje: Maciej Sarnacki.

4:42 – pływanie, 200 m st. grzbietowym kobiet: Laura Bernat.

5:15 – żeglarstwo, klasa 470 kobiet, wyścig 5 i 6: Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar-Hill.

7:00 – kajakarstwo górskie, K1 mężczyzn, półfinał: Krzysztof Majerczak.

7:20 – siatkówka, turniej mężczyzn, faza grupowa: Polska-Japonia.

9:00 – kajakarstwo górskie, K1 mężczyzn, finał: ew. Krzysztof Majerczak.

10:00 – judo, kat. +100 kg mężczyzn, sesja finałowa: ew. Maciej Sarnacki.

11:00 – tenis, debel mężczyzn, finał.

12:14 – pływanie, 50 m st. dowolnym mężczyzn, eliminacje: Paweł Juraszek, Konrad Czerniak.

12:30 – szermierka, szpada mężczyzn drużynowo.

12:45 – pływanie, 50 m st. dowolnym kobiet, eliminacje: Katarzyna Wilk-Wasick.

13:30 – lekkoatletyka, bieg na 10 000 m mężczyzn, finał.

14:00 – tenis stołowy, singiel mężczyzn, finał.

Fot. Newspix


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez