Najciekawsze w Tokio #12 (4 sierpnia)

Najciekawsze w Tokio #12 (4 sierpnia)

Po niesamowicie naładowanym wydarzeniami 3 sierpnia, kolejny dzień będzie nieco spokojniejszy. Owszem, też będzie dziać się sporo, ale śmiało można nawet wyznaczyć podział na dwie sesje – nocno-poranną (od 2 do ok. 6) oraz poranno-popołudniową (od 8:30 do 14:55). Szanse medalowe? Będą, a jakże. Cztery. I każda wydaje się być całkiem realistyczną. 

Komu medale?

Przyznamy szczerze – marzymy o drugim z rzędu dniu, w którym zdobędziemy cztery olimpijskie krążki. Tym bardziej, że i tym razem mamy szanse na złoto. To przywieźć do kraju mogą nam – co nie będzie zaskoczeniem – młociarze. I to zresztą od razu dwie ze wspomnianych czterech szans. Tak naprawdę kataklizmem będzie brak złotego medalu w rzucie młotem mężczyzn dla Polski. Jeśli nie wygra Paweł Fajdek, powinien zrobić to Wojciech Nowicki. A ten gorszy z nich zająć miejsce tuż za plecami lepszego. Układ złoto-srebro dla Polski wydaje się tu bardzo prawdopodobny, ale i złoto-brąz, jak u kobiet, przyjmiemy z otwartymi rękoma.

Poza tym o medal powalczy też Patryk Dobek. Jego szanse stać będą nieźle przede wszystkim przy wolnym biegu, kończącym się szybkim, ale stosunkowo krótkim finiszem. W tym jest znakomity i powinien sobie poradzić. Jeśli bieg od początku będzie miał mocne tempo, mogą pojawić się problemy, bo Dobek wywodzi się przecież ze sprintu i niekoniecznie wytrzyma kondycyjnie dwa szybkie kółka. U Patryka każdy medal będzie pewną sensacją, nawet brązowy. Życzymy mu, by stanął na podium. Podobnie jak życzymy parze Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar-Hill w żeglarstwie. Polki wczoraj popłynęły dwa słabsze wyścigi, przez co zbliżyły się do nich rywalki. 4 sierpnia, w wyścigu medalowym, popłyną po obronę swojej pozycji, a może i odzyskanie drugiego miejsca. O złocie nie ma już co marzyć, trzeba powalczyć o to, by nie wypaść poza podium.

Sporo lekkiej atletyki

Poza wspomnianymi finałami będą też inne – choćby 400 metrów przez płotki kobiet, gdzie, jak i u mężczyzn, paść może rekord świata. Ten finał już o 4:30 naszego czasu. O medale rywalizować będą też panie na 3000 metrów z przeszkodami i panowie w sprincie na 200 metrów. Z kolei Polacy – poza wspomnianymi wcześniej – zaprezentują się we wcześniejszych fazach swoich konkurencji – w rzucie oszczepem będą to na przykład Cyprian Mrzygłód i (faworyt do medalu) Marcin Krukowski, którzy wystartują w eliminacjach. W półfinałach zobaczymy za to Damiana Czykiera (110 metrów przez płotki), Martynę Galant (1500 metrów) oraz Natalię Kaczmarek (400 metrów). Ta ostatnia zdaje się mieć największe szanse na finał, ale by tam się znaleźć, będzie musiała pobiec w granicach swojej życiówki. Startować będą też m.in. Paweł Wiesiołek i Adrianna Sułek w pierwszym dniu wielobojowej rywalizacji, ale w naszej rozpisce nie umieszczamy ich z prostego powodu – rozbiłoby to bardzo jej formę, bo konkurencji i godzin byłoby wtedy po prostu mnóstwo.

Inne sporty też się pokażą

Uwagę warto zwrócić jeszcze – szczególnie po sukcesie Tadeusza Michalika – na zapasy. Tam Jowita Wrzesień powalczy o to, by wejść do półfinału. Żeby to zrobić musi wygrać dwie walki, a i pojedynek w opcjonalnej 1/2 finału stoczy tego samego dnia. Rywalizację zaczną też najlepsi sprinterzy w kolarstwie torowym. Rozegrane zostanę eliminacje i dwie pierwsze rundy (1/32 oraz 1/16) turnieju. W nim liczymy szczególnie na Mateusza Rudyka, który jest naszą cichą nadzieją na olimpijskie podium. Rano warto też zwrócić uwagę na skateboardowy park, gdzie pokaże się Amelia Bródka (w eliminacjach oraz opcjonalnym finale), ale przede wszystkim Sky Brown, fenomenalna 13-latka, która może zostać najmłodszą mistrzynią olimpijską w historii igrzysk.

A takie wydarzenie głupio byłoby przegapić, prawda?

Rozpiska godzinowa:

2:05 – lekkoatletyka, rzut oszczepem, eliminacje: Cyprian Mrzygłód.

3:35 – lekkoatletyka, rzut oszczepem, eliminacje: Marcin Krukowski.

4:00 – lekkoatletyka, bieg na 110 metrów przez płotki, półfinały: Damian Czykier.

4:30 – lekkoatletyka, bieg na 400 metrów przez płotki kobiet, finał.

od 4:30 – zapasy, kategoria do 67 kg, 1/8, 1/4 i 1/2 finału: Jowita Wrzesień.

5:30 – deskorolka, park, finał: ew. Amelia Bródka.

8:30 – kolarstwo torowe, sprint, eliminacje: Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski.

8:33 – żeglarstwo, klasa 470, wyścig medalowy: Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar-Hill.

9:35 – kolarstwo torowe, sprint, 1/32 finału: ew. Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski.

10:00 – siatkówka kobiet, 1/4 finału: Serbia – Włochy.

11:13 – kolarstwo torowe, sprint, 1/16 finału: ew. Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski.

12:00 – lekkoatletyka, bieg na 1500 m, półfinał: Martyna Galant.

12:46 – lekkoatletyka, bieg na 400 m, półfinał: Natalia Kaczmarek.

13:00 – lekkoatletyka, bieg na 3000 m z przeszkodami kobiet, finał.

13:15 – lekkoatletyka, rzut młotem, finał: Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki.

14:05 – lekkoatletyka, bieg na 800 m, finał: Patryk Dobek.

14:55 – lekkoatletyka, bieg na 200 m mężczyzn, finał.

Fot. Newspix


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez