Multi mistrzostwa Europy – Monachium 2022

Multi mistrzostwa Europy – Monachium 2022

Testowe multidyscyplinarne mistrzostwa Europy w Glasgow i Berlinie zdały egzamin na tyle, że podobna formuła zostanie rozegrana również w 2022 roku w Monachium. Rywalizować będą lekkoatleci, wioślarze, kolarze, golfiści, gimnastycy i triathloniści. Podobno trwają starania, aby zakres dyscyplin jeszcze powiększyć.

Przyznanie organizacji tak dużego przedsięwzięcia ma być hołdem dla Monachium z okazji 50. rocznicy pamiętnych igrzysk olimpijskich z 1972 roku. Czempionaty mają się odbyć w dniach 11-21 sierpnia 2022. Dodatkowym argumentem za Niemcami był sukces organizacyjny ME Berlin 2018. Zawody miałyby się odbywać na Stadionie Olimpijskim i w Parku Olimpijskim. To wspaniałe obiekty sportowe.

Przypomnijmy, że w przyszłym roku mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce mają się odbyć w Paryżu na Charlety Stadium w dniach 26-30 sierpnia, czyli tuż po Tokio 2020. Z racji terminu tuż po igrzyskach w stolicy Francji nie będą rywalizować maratończycy oraz chodziarze.

Rywalizację w Glasgow/Berlinie na trybunach obserwowało w sumie milion widzów, z kolei transmisje telewizyjne przyciągnęły przed ekrany prawie 1,5 miliarda ludzi.

O organizację lekkoatletycznych ME w 2024 stara się Chorzów.

Sponsorem polskiej lekkiej atletyki jest PKN ORLEN.

fot. Wikipedia


Aktualności

Kalendarz imprez