Memoriał Ireny Szewińskiej: 12 czerwca w Bydgoszczy

Memoriał Ireny Szewińskiej: 12 czerwca w Bydgoszczy

Długo nie musieliśmy czekać. W niespełna rok po śmierci najwybitniejszej polskiej sportsmenki odbędą się zawody memoriałowe Ireny Szewińskiej. Datę i miejsce ogłosił Janusz Szewiński. Zawody odbędą się 12 czerwca w Bydgoszczy, na obiekcie, na którym w 1976 roku ustanowiła rekord świata na 400 m – 49.75.

 

Pani Irena Szewińska zmarła 29 czerwca 2018 roku. Oczywistym było, że prędzej czy później zorganizowany zostanie mityng upamiętniający jedną z największych gwiazd lekkiej atletyki. 12 czerwca zatem spotykamy się na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy, która była bliska sercu Pani Ireny, wielokrotnie bowiem nie tylko startowała tam (i to jak!!!), ale również po zakończeniu kariery wyczynowej wspierała lekkoatletyczne inicjatywy właśnie w tym mieście. Zresztą od 2005 roku nosiła godność Honorowej Obywatelki Bydgoszczy.

 

W najjaśniejszym świetle jupiterów staną reprezentantki Polski w wyścigu na dystansie 400 m. W przeddzień wyścigów najlepszych biegaczek świata na Wyspie Młyńskiej odbędzie się konkurs tyczkarzy.

 

Bilety będą dostępny przez stronę ticketmaster.pl oraz w sieci Empik.


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez