Memoriał Edwarda Listosa z kilkoma niezłymi wynikami

Memoriał Edwarda Listosa z kilkoma niezłymi wynikami

Minimum na jesienne mistrzostwa świata Pauliny Guby to najważniejsze osiągnięcie 19. Memoriału Edwarda Listosa we Wrocławiu. Zawody, należące do cyklu międzynarodowych mityngów wojskowych gościły również kilkoro innych reprezentantów Polski, walczących o przepustkę do startu w Dausze.

 

Paulina Guba dwukrotnie przekroczyła odległość 18 metrów, stanowiącą minimum na mistrzostwa świata. W swoim najlepszym pchnięciu zawodniczka AZS-u UMCS Lublin osiągnęła 18.35 m, wygrywając o prawie metr z drugą Klaudią Kardasz (17.47 m). Gubie zabrakło zaledwie 15 centymetrów do minimum olimpijskiego (18.50 m). W dobrej formie jest w tym roku również inny polski kulomiot Jakub Szyszkowski. Kilka dni temu ustanowił on swój nowy rekord życiowy 20.99 m, a we Wrocławiu pchnął niewiele mniej, bo 20.92 m. Oba wyniki dają Szyszkowskiemu prawo startu w Dausze, ale podobnie jak w przypadku Guby, są krótsze od minimum olimpijskiego (21.10 m).

O oba minima będzie musiał jeszcze powalczyć Piotr Małachowski (zawodnik grupy sportowej ORLEN). Dwukrotny wicemistrz olimpijski (Pekin i Rio de Janeiro) we Wrocławiu rzucił 64.38 m (minimum na mistrzostwa świata wynosi 65 metrów). Dla Małachowskiego był to trzeci start w tym sezonie. Najlepszy wynik, jak do tej pory osiągnął 3 maja w Dausze w czasie Diamentowej Ligi – 64.45 m. Na Memoriale Edwarda Listosa rywalizowano również na bieżni. Na najkrótszym dystansie 100 metrów triumfowali Katarzyna Sokólska (11.70 sek.) i Remigiusz Olszewski (10.23 sek.). Na 200 metrów pobiegły z kolei członkinie Sportowej Grupy ORLEN z polskiej złotej sztafety 4×400 metrów: Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic. We Wrocławiu lepsza okazała się Kiełbasińska (23.51 sek.), która o prawie pół sekundy przybiegła przed indywidualną mistrzynią Europy z Berlina (23.98 sek.).

Dziś kolejny dzień emocji lekkoatletycznych. W Sztokholmie odbędzie się trzeci w tym roku mityng Diamentowej Ligi. W stolicy Szwecji wystartuje trzech Polaków: Marcin Lewandowski na 800 metrów oraz Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce.

 

FOT. 400MM.PL


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez