ME w zapasach: brąz Gadżijewa!

ME w zapasach: brąz Gadżijewa!

Magomedmurad Gadżijew zdobył dla Polski pierwszy medal podczas tegorocznych mistrzostw Europy w zapasach! Na zawodach trwających w Bukareszcie Polak zajął trzecie miejsce w kategorii do 70 kilogramów w stylu wolnym. W walce o brąz Gadzhiev pokonał na punkty Semena Radułowa z Ukrainy 6:0.

 

Gadżijew był bliski wygrania walki półfinałowej. W starciu z Turkiem Mustafą Kayą Polak prowadził już 6:0, ale potem jego rywal doprowadził do remisu. Kaya awansował do finału dzięki przeprowadzeniu wyżej punktowanej akcji. Ostatecznie Turek został mistrzem Europy, a Polak zdobył brązowy medal. W decydującej walce z Semenem Radułowem Gadzhiev szybko wyszedł na prowadzenie, które w trakcie walki sukcesywnie powiększał. Ostatecznie zdobył sześć punktów, nie pozwalając Ukraińcowi na przeprowadzenie ani jednej skutecznej akcji.

 

Murad Gadżijew pochodzi z Dagestanu, a Polskę reprezentuje od 2014 roku (wcześniej występował w barwach Rosji). Brąz z Bukaresztu jest jego czwartym medalem zdobytym na mistrzostwach Europy. Wcześniej był już mistrzem Starego Kontynentu w 2016 roku w Rydze i dwukrotnie zajmował drugie miejsca na mistrzostwach w Nowym Sadzie i Kaspijsku, odpowiednio w 2017 i 2018 roku. W barwach Polski startował też na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, na których zajął 16. miejsce w kategorii do 65 kilogramów.


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez