ME RSX: Fenomenalny dzień Mai Dziarnowskiej

ME RSX: Fenomenalny dzień Mai Dziarnowskiej

Pierwszy dzień finałów mistrzostw Europy w klasie RS:X na Majorce ułożył się po myśli Mai Dziarnowskiej. Sopocianka przewodzi w stawce czempionatu, w klasyfikacji Open wyprzedza ją Chinka. Wśród mężczyzn najlepszy z Polaków jest Piotr Myszka, który plasuje się na ósmej pozycji.

 

Maja dziś trzykrotnie finiszowała w ścisłej czołówce. Dopływała do mety na drugim i szóstym miejscu. Ostatni z czwartkowych wyścigów wygrała! Poniżej oczekiwań żegluje Zofia Klepacka, która ma na koncie już trzy złote medale mistrzostw Europy. Ostatnie dwa zdobyła rok po roku, a teraz w Palmie broni złota wywalczonego w Sopocie 2018. Klepackiej jednak nie wszystko wychodzi. Dziś kończyła wyścigu jako 11., 9. i 33. Zajmuje miejsce 13. wśród Europejek i w piątek będzie musiała niemal stanąć na głowie, by zmieścić się w czołowej dziesiątce, premiowanej startem w wyścigu medalowym. W drugiej dziesiątce plasują się także Karolina Lipińska i Kamila Główczak (de domo Smektała).

 

Największe szanse na start w sobotnim wyścigu medalowym zachowuje Piotr Myszka. Po ośmiu wyścigach “Myszek” jest ósmy. Dopiero szesnasty jest Paweł Tarnowski, który również musi jutro spisać się doskonale by zaatakować TOP10, ale będzie to zadanie ekstremalnie trudne.

Na piątek zaplanowano trzy wyścigi, w sobotę ma się odbyć wyścig medalowy dla każdej z flot.

 

 

FOT. SHUTTER SAIL/ROBERT HAJDUK


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez