ME RSX: Dziarnowska siódma, Myszka dziewiąty

ME RSX: Dziarnowska siódma, Myszka dziewiąty

Po drugim dniu rywalizacji w mistrzostwach Europy w klasie RS:X u wybrzeży Palmy najlepiej spisują się Maja Dziarnowska i Piotr Myszka. Oboje utrzymują się w pierwszej dziesiątce. Wczoraj wiało słabiej, a wiatr mocno kręcił.

 

Wiatr nie przekraczał dziesięciu węzłów i co często wiąże się ze słabymi podmuchami, są one zmienne zarówno w sile jak i kierunku. To bardzo utrudniło wczoraj pracę sędziów. Nastręcza im to problemów z dostosowaniem trasy regat do zmiennych warunków wiatrowych. Wtorkowe i środowe ściganie zakończyło fazę eliminacyjną. Od czwartku zaczynają się finały, których celem jest wyłonienie czołowej dziesiątki. Najwyżej sklasyfikowani deskarze będą już walczyć bezpośrednio o medale.

Najlepiej z Polek spisuje się Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która po dwakroć finiszowała wczoraj na dziesiątym miejscu. Zepchnęło to ją jednak w klasyfikacji na siódmą pozycję (po pierwszym dniu była trzecia). Znaczny awans zaliczyła Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która najpierw dopłynęła 21., ale kolejny wyścig wygrała. Była 31., ale podskoczyła w klasyfikacji na 14. pozycję. Ósma oraz dwunasta była Kamila Główczak (YKP Warszawa) i przesunęła się z lokaty dwudziestej piątej na dwudziestą czwartą. Do grupy złotej awansowały Dziarnowska, Klepacka, Główczak oraz Karolina Lipińska (SKŻ). Wśród mężczyzn również udało się rozegrać dwa wyścigi i awans z pozycji osiemnastej na dziewiątą zanotował Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), który najpierw był piąty, a w drugim wyścigu ósmy. Daje mu to ósmą pozycję w klasyfikacji europejskiej. Z kolei Paweł Tarnowski (SKŻ) przypływał szesnasty oraz jedenasty i spadł z lokaty dwunastej na dwudziestą pierwszą, kolei pozycję trzydziestą siódmą na czterdziestą piątą zamienił Radosław Furmański z DKŻ Dobrzyń (miejsca 21. i 23.), a z osiemdziesiątej czwartej na sześćdziesiątą czwartą przesunął się jego klubowy kolega Maciej Kluszczyński (miejsc 25. i 13.), który jako jedyny z Polaków nie awansował do złotej grupy. Nowym liderem został brązowy medalista zeszłorocznych mistrzostw świata, Francuz Louis Giard (miejsca 3. i 5.), drugi w klasyfikacji jest trzeci zawodnik igrzysk w Rio de Janeiro, Pierre Le Coq z Francji (miejsca 3. i 6.), a pierwszą trójkę uzupełnia aktualny wicemistrz świata, Holender Kiran Badloe (miejsca 1. i 4.).


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez