Maria Andrejczyk wypełniła normę na MŚ Doha 2019

Maria Andrejczyk wypełniła normę na MŚ Doha 2019

Odgłos upadającego kamienia ulgi rozległ się chyba u wszystkich kibiców lekkiej atletyki w kraju. Najlepsza polska oszczepniczka Maria Andrejczyk z Grupy Sportowej ORLEN wypełniła kryterium obowiązujące na mistrzostwa świata Doha 2019!

Mityng odbył się w czeskim Kladnie, nieopodal od Pragi. Pierwsze trzy próby, choć solidne, pozwoliły Marysi Andrejczyk wejść w odpowiedni rytm. W czwartym rzucie posłała oszczep na odległość 62,99 m. Tak daleko nie rzuciła od finału konkursu oszczepniczek podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Z wielkim wytęsknieniem kibice oczekują powrotu rewelacji Rio 2016 na właściwe tory. Przedłużająca się rekonwalescencja po poważnej operacji barku, uciekający czas, kontrolowane opóźnienie wejścia w sezon… Wszystko wskazuje jednak na to, że w końcu wszystko zaczyna się zazębiać jak należy.

Zawodniczka Grupy Sportowej ORLEN teraz już na spokojnie może szykować się do czempionatu i szukać okazji do osiągnięcia wyniku 64 m, który dałby jej przepustkę do Tokio 2020. Najbliższa okazja przydarzy się 3 sierpnia we Władysławowie:

Myślę, że po tej sromotnej porażce w Lucernie, coś się we mnie przełamało. Tak źle jak tam chyba nigdy nie rzucałam. Mam nadzieję, że to już koniec kłopotów. Na bark nie narzekam, wszystko jest OK., Teraz wracam do domu i będę w spokoju trenować. Mam nadzieję, do zobaczenia 3 sierpnia we Władysławowie, dokąd zapraszam wszystkich kibiców!

Wczoraj Maria wystartowała we francuskiej miejscowości Sotteville i znów przekroczyła granicę 60 metrów. Mimo że w konkursie osiągnęła najdalszą odległość – 61,78 m, została sklasyfikowana na drugim miejscu. Organizatorzy bowiem zaproponowali inny od normy format zawodów (pucharowy). Pierwsze cztery serie pozwoliły wyłonić półfinalistki. Andrejczyk zmierzyła się w tej fazie z Jenną Kangas. Lepszy wynik uzyskała zawodniczka Hańczy Suwałki 59,44 m. Finka odpowiedziała rzutem na 56,07 m. W finale Polka spotkała się z reprezentantką gospodarzy Alexie Alaïs. Francuzka oddała znacznie lepszy rzut – 59,17 m, Polka posłała oszczep na 54,52 m. Oto seria Marii Andrejczyk w Solleville: 55,52; 55.93; 61,78; 60,46; 59,44; 54,52.

Na 400 metrów w Solleville trzecie miejsce zajęła Iga Baumgart-Witan z czasem 52.49. Czwarta dobiegła Małgorzata Hołub-Kowalik (52.83) – obie z Grupy Sportowej ORLEN. W rzucie dyskiem Daria Zabawska była siódma uzyskawszy odległość 55,48 m (w trzeciej próbie).

 

 

Fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez