Maja Włoszczowska trzecia w Cape Epic!

Maja Włoszczowska trzecia w Cape Epic!

Ścigające się w barwach polskiej grupy Kross-Spur Racing Maja Włoszczowska i Ariane Luethi zajęły trzecie miejsce w ostatnim etapie Absa Cape Epic. Dzięki temu  stanęły na najniższym stopniu podium klasyfikacji generalnej najtrudniejszego wyścigu etapowego MTB na świecie. Ostatni etap Absa Cape Epic, etapowego wyścigu MTB w Republice Południowej Afryki, liczył 70 kilometrów. Zawodnicy rywalizację rozpoczynali w Stellenbosch, a finiszowali w Val de Vie, gdzie oklaskiwały ich tłumy fanów. Dla żeńskiego duetu Kross-Spur Racing, który w trakcie wyścigu musiał radzić
sobie z wieloma problemami, jest to bardzo duży sukces. Włoszczowska i Luethi wyprzedziły czwarte w generalce Sabine Spitz i Nadine Rieder o ponad 39 minut. Ostatniego dnia najlepsze okazały się Anna van der Breggen i Annika Langvad (Investec-Songo-Specialized), które triumfowały również, z bardzo dużą przewagą, w całym wyścigu.

Maja Włoszczowska:

Za nami 630 km w osiem dni we wciągającym w ziemię terenie. Do tego miałyśmy wiele przygód na trasie, ze wszystkimi usterkami musiałyśmy radzić sobie samodzielnie, ponieważ taka jest specyfika tego wyścigu. Kolejnym wyzwaniem była moja choroba. Do piątego etapu miałam w ogóle nie podchodzić, ale w ostatniej chwili zmieniłam zdanie. Dwa kolejne etapy były dla mnie bardzo ciężkie. Wraz z Ariane do samego końca walczyłyśmy, aby uplasować się na podium. Dla naszego teamu to wielki sukces, tym bardziej że po raz pierwszy polska ekipa wzięła udział w tej rywalizacji. Teraz czas na zasłużony odpoczynek – podsumowała swój udział w zawodach Maja Włoszczowska, która debiutowała Absa Cape Epic.

Niesamowity okazał się finał rywalizacji męskiej ekipy Kross-Spur Racing w Absa Cape Epic. Sergio Mantecon i Ondrej Cink po niezwykle emocjonującym finiszu wygrali siódmy etap imprezy. To ich trzecie podium w wyścigu i jednocześnie pierwsza wygrana. W klasyfikacji generalnej Czech i Hiszpan zajęli 27. miejsce.

Menedżer Kross-Spur Racing Kornel Osicki:

Występ w Absa Cape Epic był dla nas bardzo udany. Sergio Mantecon i Ondrej Cink wygrali ostatni etap, co bardzo cieszy. Zaczęli wyścig znakomicie, stawali na podium, ale wygranej ciągle brakowało, aż do niedzieli. Fantastycznie spisały się także Maja Włoszczowska i Ariane Luethi. Szczególne słowa uznania należą się tej pierwszej, która mimo choroby walczyła do samego końca i zdołała ukończyć Absa Cape Epic na podium. Zespół jechał bardzo aktywnie. Walczyliśmy o wygrane etapowe i w klasyfikacji generalnej, triumfowaliśmy na premiach specjalnych i byliśmy doskonale widoczni. Wielu drużynom, które rywalizują tu już od wielu lat, się to nie udaje, a my startowaliśmy w Absa Cape Epic po raz pierwszy.  Dziękuję za pracę całej ekipie, zarówno zawodnikom, jak i obsłudze, bez której tak udany start nie byłby możliwy. Pragnę także podziękować wszystkim naszym sponsorom, którzy nas wspierają.

 

 

FOT.  KROSS RACING


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez