Lekkoatletyczny Czwartek: czas skoków wzwyż!

Lekkoatletyczny Czwartek: czas skoków wzwyż!

Lekkoatletyczny Czwartek już po raz czwarty oznacza rywalizację w ramach ORLEN TVP Sport Cup. Tym razem nie parking przy ul. Woronicza, a studio telewizyjne zamieni się w arenę do skoku wzwyż. Udział zapowiedzieli zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN Kamila Lićwinko i Sylwester Bednarek. Z kolei Piotr Lisek w Szwecji skoczył najlepiej w sezonie!

Dwukrotnie w ramach ORLEN TVP Sport Cup rywalizowali kulomioci, raz tyczkarze, w końcu przyszedł czas na skoczków wzwyż. Już tradycyjnie zawody mają rozpocząć się o godz. 17:00. Kibice zaproszeni są przed telewizory lub do aplikacji TVP Sport.

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią i drobnym urazem z sezonu halowego do startów wróci Kamila Lićwinko. – Jestem głodna startów, brakuje mi rywalizacji – podkreślała halowa mistrzyni świata podczas konferencji zapowiadającej projekt ORLEN TVP Sport Cup. Jedną z rywalek Lićwinko będzie juniorka Wiktoria Miąso, która przy absencji zdecydowanie bardziej doświadczonej zawodniczki zdobyła zimą halowe mistrzostwo Polski. Ciekawie zapowiada się również pojedynek Norberta Kobielskiego z Sylwestrem Bednarkiem.

Nie ukrywam, że zawsze się boję przed takimi startami, w których mam jednego rywala. Zdarzyło mi się, że nie wychodziła mi jedna próba a potem się blokowałem i przegrywałem. Tak było choćby w Toruniu podczas Halowych Mistrzostw Polski. Solidnie przepracowałem wiosnę, czuję się silny, ale w pierwszym starcie w sezonie nie oczekuję po sobie jakiegoś bardzo wysokiego skakania. Może być równie dobrze 2,10 co 2,30 m. Trudno mi cokolwiek powiedzieć. Na treningach wydaje się, że skaczę poprawnie technicznie, jednak na zawodach dochodzi adrenalina, dodatkowe napięcie i skacze się wyżej. Jednak bardzo ważne dla mnie jest, by się nie nabawić żadnej kontuzji. Igrzyska dopiero za rok i muszę do nich dotrwać bez urazów – mówi halowy mistrz Europy z Belgradu 2017 i medalista MŚ z Berlina 2009 Sylwester Bednarek. Obszerna rozmowa z naszym skoczkiem w audycji “Kierunek Tokio” na Weszło FM, w czwartek o godz. 10:00.

Lista startowa ORLEN TVP SPORT CUP:

  1. Weronika Kaźmierczak
  2. Aleksandra Nowakowska
  3. Weronika Miąso
  4. Kamila Lićwinko
  5. Mateusz Kołodziejski
  6. Adrian Kordoński
  7. Norbert Kobielski
  8. Sylwester Bednarek

Wczoraj w Karlstadt skakał Piotr Lisek, który został w Szwecji po weekendowym mityngu w Goeteborgu. Tam jednak wypadł słabo (nie zaliczył 5,50 m), a w środę zatarł niekorzystne wrażenie. Te dwa-trzy dni odpoczynku i treningu w innych okolicznościach przydały się dla uspokojenia głowy. Zawodnik Grupy Sportowej ORLEN poprawił swój najlepszy wynik w sezonie i skończył konkurs z rezultatem 5,62 m. Trzykrotnie atakował jeszcze 5,72 m, lecz ta wysokość okazała się jeszcze nie do ruszenia. Wygrał nie kto inny jak Armand Duplantis, który pokonał 5,72 m i dalej już nie skakał (z powodu ulewy). Przypomnijmy, że Mondo w sobotę pokonał poprzeczkę zawieszoną na 5,94 m!

Co ciekawe jutro na tym samym obiekcie odbędzie się wirtualny trójmecz Europa-USA-Reszta Świata. W skoku o tyczce rywalizować będzie Lisek, Sam Kendricks i Valentine Lavillenie. Wygranie konkurencji wiąże się z nagrodą o wartości 10 tysięcy dolarów.

DARIUSZ URBANOWICZ

Michał Haratyk zdominował Lekkoatetyczny Czwartek w TVP

Fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez