Laskarze lecą do Malezji

Laskarze lecą do Malezji

Po raz pierwszy w historii polscy laskarze otrzymali zaproszenie na Puchar Sultan Azlan Shah Cup. Zawody zostaną rozegrane w dniach 23-30 marca. Oprócz Polaków wezmą w nich udział reprezentacje Japonii, Indii, Kanady, Korei Południowej i gospodarzy – Malezji. Dla reprezentacji Polski, prowadzonej przez Karola Śnieżka, będzie to element przygotowań do czerwcowego FIH Series Finals. Wówczas Polacy zagrają o przejście do kolejnego, ostatniego już etapu kwalifikacji olimpijskich.

 

Puchar Sultan Azlan Shah Cup jest rozgrywany od 1983 roku. Turniej cieszy się sporym prestiżem, a w poprzednich latach brały w nim udział najlepsze hokejowe reprezentacje na świecie – Australia, Argentyna i Anglia. Rok temu puchar zdobyli Australijczycy, którzy w finale pokonali Anglików 2:1. Teraz jednak czołowych reprezentacji zabraknie, ponieważ biorą one udział w FIH Pro League. Tym samym otworzyła się szansa dla Polaków, którzy w turnieju zagrają po raz pierwszy i będą w tym roku jedynymi przedstawicielami Europy.

 

Polacy do Malezji wylecą w najbliższą środę, 20 marca. Pierwszy mecz rozegrają trzy dni później z gospodarzami turnieju na stadionie w Ipoh. Trener Karol Śnieżek do Azji zabiera 18 zawodników: Mateusz Poltaszewski, Michał Poltaszewski, Piotr Kozłowski, Michał Kasprzyk, Paweł Bratkowski, Jacek Kurowski, Jakub Janicki, Mateusz Hulbój, Adrian Krokosz (na zdjęciu), Mateusz Popiołkowski, Maciej Trojanek, Mikołaj Gumny (na zdjęciu), Bartosz Żywiczka, Maciej Pacanowski, Sebastian Sellner, Dominik Kotulski, Michał Raciniewski i Joseph Hillyer.

 

Sultan Azlan Shah Cup w Malezji będzie dla Polaków przetarciem przed kluczowymi rozgrywkami w czerwcu. Wówczas zagrają oni w jednym z trzech męskich turniejów z cyklu FIH Series. Polacy wystąpią w Indiach, gdzie oprócz gospodarzy zaprezentują się także reprezentacje Japonii, Meksyku, Rosji, Afryki Południowej, USA i Uzbekistanu. Turniej zostanie rozegrany w dniach 6-16 czerwca, a jego stawka będzie niezwykle istotna. Dwie najlepsze drużyny zagwarantują sobie bowiem prawo gry w Turnieju Kwalifikacyjnym do IO. Ostatni etap kwalifikacji olimpijskich odbędzie się w październiku lub listopadzie.

 

Udział w czerwcowym FIH Series Polacy wywalczyli w turnieju eliminacyjnym Hockey World Series, rozegranym w Gnieźnie we wrześniu 2018 roku. Wówczas zmierzyli się z Włochami, Czechami, Ukraińcami, Litwinami i Cypryjczykami. Do kolejnego etapu walki o igrzyska awansowali Polacy i Włosi. W FIH Series zagra również kobieca reprezentacja Polski, która zaprezentuje się na turnieju w Japonii w dniach 15-23 czerwca. Polki, prowadzone przez Macieja Wrzesińskiego od 20 do 23 marca odbędą konsultację szkoleniową w Poznaniu.

 

Fot. 400mm.pl/FotoPyk


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez