Kurek po operacji. Co z igrzyskami?

Kurek po operacji. Co z igrzyskami?

Filar reprezentacji siatkarzy Bartosz Kurek przeszedł w czwartek operację kręgosłupa lędźwiowego. Zdaniem lekarzy jego rehabilitacja powinna potrwać około trzy miesiące. Kurek zatem na pewno nie zagra w tegorocznej Lidze Narodów, a może go również zabraknąć w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio.

 

Kontuzje kręgosłupa są dla siatkarzy nie tylko bolesne, ale powodują także długotrwałą rehabilitację. Z podobnym urazem, co teraz Kurek zmagał się chociażby Michał Winiarski, w czasie mistrzostw świata w 2014 roku, rozgrywanych w Polsce. W przypadku Kurka początkowo mówiło się nawet o dziewięciu miesiącach przerwy. Lekarze operujący lidera kadry zapewniają jednak, że zabieg przebiegł zgodnie z planem i Kurek powinien być zdolny do pełnych treningów wcześniej, bo już za trzy miesiące. Co ciekawe, trener reprezentacji Vital Heynen na łamach „Przeglądu Sportowego” zapewnia, że najlepszy polski sportowiec ubiegłego roku stawi się w przyszłym miesiącu na zgrupowaniu w Spale:

 

W Spale zdecydujemy, jakie będą działania. Powiedziałem Bartkowi, że to normalna sytuacja. Po prostu przyjeżdża na kadrę, zaczynamy pracować, zajmujemy się nim. Dla dobra jego i całej drużyny. Mam zawsze trzy cele, jeśli chodzi o pracę z drużyną: żeby sprawiać by zawodnicy byli coraz zdrowsi, coraz lepsi i by dzięki temu zespół osiągał rezultaty. Dlatego z Bartkiem też będziemy pracować nad tym, by był zdrowy i stawał się lepszy.

 

Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się 16 maja. Do 2 maja trzeba zgłosić skład na Ligę Narodów. Heynen przesłał już do związku 30-osobową listę zawodników na ten sezon. Z listy nie wykreślił Kurka.

 

Bartek i tak nie grałby za wiele w Lidze Narodów, bo planujemy dać szansę młodszym zawodnikom. Jego kontuzja zatem aż tak bardzo nie wpływa na nasze plany.

 

Nie wiadomo jednak czy Kurek zdoła dojść do optymalnej dyspozycji na najważniejszy turniej w tym roku, czyli kwalifikacje olimpijskie. Czym innym jest bowiem możliwość podjęcia treningów, a czym innym bycie w formie. Polacy o przepustkę do Tokio powalczą w Gdańsku w dniach 9-11 sierpnia. Ich rywalami będą Tunezja, Francja i Słowenia.

 

Sponsorem polskich siatkarzy jest PKN Orlen.

FOT. 400MM.PL


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez