Konrad Bukowiecki: Teraz czas na wakacje, dopiero potem wrócę do treningu przed MŚ

Konrad Bukowiecki: Teraz czas na wakacje, dopiero potem wrócę do treningu przed MŚ

Broniąc tytułu mistrza Europy w Gavle… chciał więcej niż zrobił. Pchnął 21,51 m, ale planował wynik o pół metra lepszy. Oto zapis krótkiego wywiadu udzielonego po zakończeniu zawodów. Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej Konrad Bukowiecki zdobył złoto Uniwersjady. Wakacje zdecydowanie mu się należą.

Jak byś opisał dzisiejsze zawody?

Tak naprawdę byłem przerażony. Nie mam pojęcia skąd się wziął ten stres. Pierwsza runda nie była zbyt dobra, a tak naprawdę, bardzo, bardzo zła. Potem powiedziałem sobie: “weź się w garść Konrad, możesz to zrobić”. Wtedy już na większym luzie pchnąłem 20,60 z hakiem. Wtedy zebrałem się w sobie i jakoś się udało. Wczoraj obiecywałem 21,50 i proszę, mam 21,51 m.

Pierwsza runda 19 m, w drugiej próba spalona…

Tak, to nie był mierzony rzut, ale i tak kula poleciała daleko, na 20,60 może 20,70, ale poza linię.

Wtedy musiałeś się jakoś wziąć w kupę, bo mogłeś nie wejść do finałowej rozgrywki.

Najważniejsze na początku to dostać się do czołowej ósemki i znaleźć bezpiecznie w finale. Ta pierwsza próba na 19 m dawała mi pewność, że to zadanie wykonam. Ale nie o taki wynik mi chodziło. Zacząłem rzucać dalej, ponad 20 m, ponad 21 m. Szkoda, że nie udało mi się pobić rekordu mistrzostw, który sam ustanowiłem dwa lata temu. Lecz zabrakło niewiele tylko ośmiu centymetrów. Powiedziałbym, że do następnego razu sztuka, ale nie będzie kolejnego razu. To mój ostatni start w tej kategorii wiekowej.

Niby zdobyłeś złoto, ale masz poczucie, że chciałeś osiągnąć więcej?

Chciałem pchnąć 22 metry. Taki miałem cel. Lecz najważniejsza impreza sezonu – mistrzostwa świata dopiero przed nami i to do niej muszę się przygotować.

To bardzo trudny sezon pod względem utrzymania formy. Jak sobie z tym radzisz?

Budowałem formę na te mistrzostwa. Teraz zrobię sobie tydzień całkowitych wakacji i dopiero wtedy wrócę do treningów już pod kątem mistrzostw świata.

 

Fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez