Koncert Igi Świątek! Polka w 3 rundzie Rolanda Garrosa!

Iga Świątek błyskawicznie uporała się z Chinką Qiang Wang, pewnie wygrywając w dwóch setach 6:3, 6:0 w drugiej rundzie French Open. Polka, debiutująca w głównej drabince tego turnieju na razie idzie przez niego jak burza. W przeddzień osiemnastych urodzin osiągnęła swój największy jak do tej pory sukces w turniejach wielkoszlemowych!

Świątek kapitalnie rozpoczęła to spotkanie od wygrania swojego serwisu, a następnie przełamania rywalki. Wang odrobiła jednak straty doprowadzając do stanu 2:2, w pierwszym secie. Potem warunki na korcie dyktowała już tylko Polka. Grała pewnie, agresywnie i co najważniejsze do bólu skutecznie. Pozycja rankingowa Chinki i fakt, że była rozstawiona w tym turnieju z numerem 16., zdawała się nie robić na Świątek najmniejszego wrażenia. Pierwszego seta Polka wygrała 6:3 po półgodzinie gry.

W drugim secie warszawianka poszła za ciosem i jej przewaga była jeszcze bardziej wyraźna. Iga Świątek wygrywała gema za gemem i zakończyła tego seta na czysto! Na wygranie drugiej partii Polka potrzebowała zaledwie 22 minut gry. To o kilka minut mniej od jej wyniku z pierwszej rundy, w której zwyciężyła Francuzkę Selenę Janicijević również w stanie 6:3, 6:0.

Sama nie wiem co tu się przed chwilą wydarzyło, jestem bardzo zadowolona. Widziałam dzisiaj, że Chinka dużo gestykulowała, że ta gra nie układała jej się najlepiej. Ja starałam się po prostu utrzymywać swoją dobrą dyspozycję, którą miałam od początku. To zbyt duże ciśnienie, związane z turniejem już chyba ze mnie zeszło. Denerwowałam się trochę przed meczem, ale było to konstruktywne, po to żeby się lepiej skoncentrować. Znowu wygrałam 6:3, 6:0? Mam nadzieję, że tak będzie dalej! – powiedziała tuż po meczu Polka w rozmowie z Eurosportem

Jutro Iga Świątek kończy 18 lat. Wiadomo już, że w dorosłość wchodzić będzie na kortach Rolanda Garrosa, czekając na trzecią rundę zmagań. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę.