Już dziesięć medali! Koszewska złota, Maksel z brązem!

Już dziesięć medali! Koszewska złota, Maksel z brązem!

Już wczoraj było wiadomo, że Karolina Łukasik-Koszewska stanie na podium. W turnieju pięściarskim na Igrzyskach Europejskich Mińsk 2019 po porażce w półfinale otrzymuje się brązowe medale. Karolina jednak wygrała w tej fazie z Irlandką, zatem weszła do finału, a tam pokonała Włoszkę zapewniając sobie tym samym złoty medal!

Przy tej okazji warto wspomnieć rozmowę z Karoliną, którą przeprowadzili Jan Ciosek i Kacper Bartosiak w audycji “Ciosek na wątrobę” w radiu Weszło.fm:

Sponsorem generalnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest PKN ORLEN.

Karolina walcząc jeszcze pod panieńskim nazwiskiem wywalczyła trzy medale mistrzostw Europy – złoto w Tonsbergu (2005), srebro w Pecsu (2003) i brąz w Riccione (2004). Potem przeszła na zawodowstwo i barwach grupy Universum Box-Promotion z Hamburga wywalczyła zawodowe pasy mistrzyni świata WIBF (2007 i 2008). W Mińsku bilans podopiecznych trenerki żeńskiej kadry pięściarskiej Karoliny Michalczuk wygląda imponująco. Złoty Karoliny Koszewskiej i dwa brązowe medale Sandry Drabik (51 kg) i Elżbiety Wójcik (75 kg). Z dziesięciu pojedynków polskie zawodniczki wygrały siedem, przegrały trzy.

Kolejny sukces odniosła grupa kolarzy torowych. Faktycznie wybrali się do Mińska mocnym składem i mogliśmy spokojnie czekać na dobre wyniki z ich strony. Wczoraj cieszyliśmy się srebrem Filipa Prokopyszyna w scratchu, a dziś na wysokości zadania stanął Krzysztof Maksel, który wywalczył dla reprezentacji Polski dziesiąty medal Igrzysk Europejskich. Na kilometr ze startu zatrzymanego uzyskał czas 1:01.351. To trzeci wynik finału. Wygrał Tomas Babek (1:00.606), srebro dla Włocha Francesco Lamona (1:01.152). Wcześniej Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz, Katarzyna Pawłowska, Nikol Płosaj zdobyły brązowe medale w drużynowym wyścigu na dochodzenie. W rywalizacji o trzecie miejsce Polki pokonały reprezentantki gospodarzy. Rozpoczęły spokojnie, ale w końcu dogoniły Białorusinki, by w końcu je wyprzedzić i finiszować z czasem 4:29.062. W finale Brytyjki uległy Włoszkom.

Dziś również brązowy medal wywalczyły tenisistki stołowe Qian Li, Natalia Partyka, Natalia Bajor, które w turnieju drużynowym zajęły trzecie miejsce pokonując Węgierki 3:2. Nie wszystko było oczywiste od samego początku tego spotkania. Trenerowi kadry Zbigniewowi Neckowi z pewnością przybyło kilka lat. Zaczęło się bowiem od porażki w deblu 2:3. Na szczęście kolejne mecze już należały do Qian Li (3:1) i Natalii Partyki (3:2). Niestety druga z Natalii – Bajor przegrała 1:3. O wszystkim zdecydował ostatni, piąty mecz, w którym Qian Li pewnie zwyciężyła z Węgierką 3:1.

 

PKN ORLEN jest sponsorem generalnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz wielu najważniejszych mityngów w kraju.

 

 

 

 

 

 

Fot. 400mm.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez