Justyna Święty-Ersetic mówi jak się rozgrzać!

Justyna Święty-Ersetic mówi jak się rozgrzać!

Oglądając zawody lekkoatletyczne dostajemy gotowy produkt. Zawodnicy prezentowani są chwilę przed startem, moment na przygotowanie, po czym następuje procedura startowa. Jako kibicie nie widzimy wielu czynności, w tym rozgrzewki, które odbywają się w kuluarach stadionów i hal lekkoatletycznych. Justyna Święty-Ersetic z Grupy Sportowej ORLEN wtajemnicza nas właśnie w sprawy, których nie widać. Dowiecie się międzyinnymi jak się należy rozgrzewać przed biegiem, aby nie nabawić się kontuzji.

Justynę Święty-Ersetic odwiedziliśmy w jej rodzinnym Raciborzu. Zaczynała grozić psychoza wywołana pandemią i była to ostatnia chwila, aby się spotkać i jeszcze w miarę spokojnie porozmawiać. Zaprosiła nas na stadion miejski, gdzie zwyczajowo trenuje kiedy jest w domu. Opowiedziała właśnie o rozgrzewce, pracy nad techniką biegu, rozciąganiem, czyli (prawie) wszystkich detalach związanych z treningiem biegowym. Z filmu możecie dowiedzieć się wielu interesujących faktów z punktu widzenia nie tylko kibica, ale i mniej lub bardziej zaawansowanego biegacza. Nie zabrakło również wątków samego ścigania się, taktyki i strategii na ulubionym dystansie Justyny – 400 m. Okazuje się, że o zwycięstwie, o być albo nie być, decyduje impuls, ułamek sekundy, reakcja zawodnika w trakcie biegu na sytuację na bieżni. Co się dzieje kiedy Justynę poniesie fantazja? A jeśli zacznie za szybko i pobiegnie pierwsze trzysta metrów “w trupa”? Jak Justyna przetrwała Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu, kiedy to startowała w trzech finałach jednego wieczoru – na 200, 400 m i w sztafecie 4×400. Dodajmy tylko, że wywalczyła tam trzy złote medale.

Zapraszamy na spotkanie z prawdziwą mistrzynią, liderką grupy najszybszych dziewczyn na świecie! Zwycięstwo w Worlds Relays w Jokohamie, wicemistrzostwo świata, mistrzostwo Europy… to tylko kilka ostatnich sukcesów.

 

 

Fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez