Jakobsen wrócił do Holandii!

Jakobsen wrócił do Holandii!

Zabił się albo przynajmniej złamał kręgosłup. Taka była nasza pierwsza myśl, gdy zobaczyliśmy makabryczny wypadek Fabio Jakobsena na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne. Gdyby tuż po tej kraksie ktoś powiedział nam, iż tydzień później lekarze poinformują, że Holender może wracać do ojczyzny, w najlepszym wypadku uznalibyśmy takiego osobnika za niepoprawnego optymistę. Na szczęście tak właśnie się stało!

Medycy ze szpitala w Sosnowcu zdradzili, że pierwszy etap leczenia jest już zakończony. Oczywiście – Jakobsen przejdzie jeszcze mało przyjemne zabiegi rekonstrukcji twarzoczaszki. Mimo wszystko w porównaniu z informacjami, jakie słyszeliśmy tuż po jego kraksie, czekające Holendra operacje wydają się być tylko formalnością przed powrotem do normalnego życia. Normalnego, czyli… na rower.

Tak, dobrze czytacie. Lekarze nie widzą przeciwskazań, by za jakiś czas Fabio wrócił do ścigania. Sam zawodnik zapewne też już o tym myśli. Oczywiście – to tylko nasze spekulacje, ale umówmy się, kolarze to twardzi ludzie, nic nie jest w stanie ich złamać. Swój charakter kształtują na co dzień podczas katorżniczych, nieco szalonych z perspektywy zwykłego śmiertelnika treningów.

Idąc tym tropem jesteśmy więc pewni, że Jakobsenowi przemknęła już przez głowę myśl o kolejnych finiszach. Choć nie można wykluczać, że zanim weźmie w nich udział, będzie musiał odbyć kilka sesji z psychologiem sportu. Takie spotkania mogą pomóc Holendrowi w przełamaniu strachu, tak jak pomagają w powrocie na boisku piłkarzom po ciężkich kontuzjach.

Zanim do nich ewentualnie dojdzie, Fabio spędzi trochę czasu w szpitalu w Lejdzie, gdzie dziś został przetransportowany. Do ojczyzny odleciał z lotniska w Pyrzowicach. Co ciekawe, drogę z karetki do samolotu przebył o własnych siłach, co najlepiej świadczy o tym, w jak dobrym jest teraz stanie. Towarzyszyli mu najbliżsi, którzy przylecieli do Polski tuż po wypadku, a także… fotoreporterzy. Na zrobionych przez nich z oddali zdjęciach widać na twarzy Jakobsena ślady po wypadku. Można też zauważyć, że nadal korzysta rurki tracheotomijnej, która zapewnia drożność dróg oddechowych.

Fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez