Groźnie po drugiej stronie siatki

Groźnie po drugiej stronie siatki

W kontekście turniejów siatkarskich podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w tym sezonie spodziewamy się dwóch elektryzujących momentów. Pierwszy nastąpi w dniach 2-4 sierpnia. Drugi od 9 do 11 sierpnia. To terminy turniejów interkontynentalnych, w których wezmą udział reprezentacje Polski – żeńska i męska. Zadanie wydaje się proste: wygrać. Tylko zwycięzcy bowiem otrzymają prawo udziału w igrzyskach.

 

Polki do kwalifikacji przystąpią kuchennymi drzwiami. Po rezygnacji z udziału reprezentacji Kuby, nasze zawodniczki zostały dołączone do grona drużyn stojących przed szansą na wyjazd do Japonii. Polki trafiły do mocnej grupy A, w której przyjdzie im się zmierzyć z Serbią, Portoryko i Tajlandią. Mężczyznom również łatwo nie będzie. Ich rywalami będą Francuzi, Słoweńcy i Tunezyjczycy. Zespoły, które nie wywalczą awansu bezpośrednio z turniejów interkontynentalnych, wezmą udział w turnieju kontynentalnym. W Europie będzie to osiem krajów (organizator plus siedem reprezentacji z rankingu).

Nie wiadomo, gdzie mają się odbyć turnieje interkontynentalne, lecz jeszcze w tym miesiącu stanie się to jasne. PZPS zgłosił akces organizacji turnieju mężczyzn. Z kolei światowa federacja sugeruje, aby w Polsce odbył się turniej pań.

 

 

Kobiety

Grupa A: Serbia, Portoryko, Tajlandia, Polska

Grupa B: Chiny, Turcja, Niemcy, Czechy

Grupa C: USA, Argentyna, Bułgaria, Kazachstan

Grupa D: Brazylia, Dominikana, Kamerun, Azerbejdżan

Grupa E: Rosja, Korea Płd., Kanada, Meksyk

Grupa F: Holandia, Włochy, Belgia, Kenia.

 

Mężczyźni

Grupa A: Brazylia, Egipt, Bułgaria, Portoryko

Grupa B: USA, Belgia, Holandia, Korea Płd.

Grupa C: Włochy, Serbia, Australia, Kamerun

Grupa D: POLSKA, Francja, Słowenia, Tunezja

Grupa E: Rosja, Iran, Kuba, Meksyk

Grupa F: Kanada, Argentyna, Finlandia, Chiny

 

 

Tagi: Siatkówka

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez