Eurovolley 2021 w Polsce!

Eurovolley 2021 w Polsce!

Po raz trzeci w historii mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn w 2021 roku odbędą się w Polsce! Ale nie tylko, bo czołowe zespoły Starego Kontynentu zawitają także do Czech, Estonii i Finlandii.

CEV (Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej) postanowiła o podtrzymaniu liczby 24 zespołów, które wezmą udział w czempionacie. Podzielone zostaną na cztery grupy po sześć drużyn. Gospodarze mają zapewnione prawo startu. Na pewno pojawią się także reprezentanci Serbii, Słowenii, Francji, Rosji, Włochy, Ukrainy, Niemiec i Belgii, czyli osiem najlepszych drużyn tegorocznych ME. Listę startową uzupełni tuzin reprezentacji, które przecisną się przez szczelne kwalifikacje. Turnieje odbędą się w lecie 2020.

Sponsorem Polskiej Siatkówki jest PKN ORLEN.

CEV doceniła fenomen siatkarski w naszym kraju i istne szaleństwo jeśli chodzi o kibiców. Dlatego właśnie w naszym kraju odbędzie się najwięcej meczów. U nas odbędzie się piętnaście meczów grupowych, cztery mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinału, półfinały oraz mecze o brąz i złoto! To daje imponującą liczbę 25 spotkań!

Jestem dumny i szczęśliwy, że Polska będzie jednym z czterech organizatorów EuroVolley 2021 Mężczyzn. To kolejny najwyższej rangi turniej, który odbędzie się w naszym kraju! Jestem pewien, że Polski Związek Piłki Siatkowej dołoży wszelkich starań, aby przeprowadzić to prestiżowe wydarzenie na najwyższym poziomie organizacyjnym. Cieszę się, że mistrzostwa ponownie odbędą się w czterech krajach. Ta formuła znakomicie służy promocji siatkówki w Europie, a dla nas gospodarzy – Czech, Estonii, Finlandii i Polski jest wyzwaniem, ale też dowodem zaufania ze strony Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej. Jestem przekonany, że wszyscy sprawimy ogromną radość fanom siatkówki w Europie! – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

–  Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, że zdecydował się być współorganizatorem EuroVolley 2021. Zrobimy wszystko, by nasza współpraca zapewniła mistrzostwom sukces, a drużynom, fanom i mediom jeszcze lepsza warunki podczas tego siatkarskiego święta! – powiedział prezes CEV Aleksandar Boricić.

Po raz pierwszy Polacy zorganizowali Eurovolley w 2013 na spółkę z danią. Dwa lata temu również impreza ta została przyznana Polsce. W tym roku byliśmy współorganizatorem ME kobiet.

Polacy startowali w ME 27 razy, zdobyli dziewięć medali:

  1. miejsce (2009)
  2. miejsce x 5  (1975, 1977, 1979, 1981, 1983)
  3. miejsce x 3 (1967, 2011, 2019).

 

 

fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez