Eldo jedzie do Tokio cz. 5 – wioślarstwo z Agnieszką Kobus-Zawojską

Eldo jedzie do Tokio cz. 5 – wioślarstwo z Agnieszką Kobus-Zawojską

Leszek “Eldo” Kaźmierczak usilnie szuka dla siebie miejsca w olimpijskim sporcie. Zapraszamy na kolejną przygodę! Tym razem wiosłował pod czujnym okiem mistrzyni świata i Europy, brązowej medalistki olimpijskiej z Rio de Janeiro 2016 Agnieszki Kobus-Zawojskiej.

Dotąd Eldo skakał o tyczce z Piotrem Liskiem, pływał z Pawłem Korzeniowskim, rzucał dyskiem z Piotrem Małachowskim i oszczepem z Marią Andrejczyk. Tym razem trochę dalej od lekkiej atletyki i znów w kontakcie z wodą. Eldo odkrywa wioślarstwo i… nie kryje zachwytu!

Jak bardzo trudnym i żmudnym, a przy okazji wymagającym technicznie sportem jest wioślarstwo? Zderzenie z rzeczywistością bywa bardzo bolesne i nie chodzi tu o spadnięcie z wózka na ergometrze. Przepotworny wysiłek, wielka wytrzymałość siłowa, a do tego subtelność techniczna, by łódka przecinała wodę odpowiednio szybko. Pierwsze chwyty Eldo poznał właśnie na symulatorze wioślarskim – “maszynie tortur”, jak sam to określił. Dopiero mając podstawy ruchu wioślarskiego, wyszedł na dwójkę podwójną z Agnieszką. Sport nie jest niebezpieczny, a jednak każdy ruch na wodzie dla mało wprawnego, początkującego zawodnika to wielkie wyzwanie. Znacie już Eldo z poprzednich odcinków cyklu “Eldo jedzie do Tokio”, więc zdajecie sobie sprawę, że dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych.

Eldo jedzie do Tokio cz. 5

 

Eldo jedzie do Tokio cz. 1

 

Eldo jedzie do Tokio cz. 2

 

Eldo jedzie do Tokio cz. 3

 

Eldo jedzie do Tokio cz. 4

 

Fot. Dariusz Urbanowicz


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez