Eldo jedzie do Tokio cz. 2

Eldo jedzie do Tokio cz. 2

Po srogiej lekcji od Piotra Liska w skoku o tyczce, Eldo postanowił ochłodzić się nieco po wysokich lotach w Szczecinie. Nie wiedział jednak, że w basenie też się można napocić. Drugi odcinek cyklu “Eldo jedzie do Tokio” to spotkanie z Pawłem Korzeniowskim. Wybitny polski pływak planował przetestować Leszka i sprawdzić czy nadaje się do pływania delfinem. To bardzo trudny styl. “Korzeń” był mistrzem świata na 200 m, dwukrotnym mistrzem Europy, seryjnie zdobywał medale czempionatu krajowego – 90 razy stawał na najwyższym stopniu podium! Nikt w Polsce nie wie o pływaniu delfinem tyle co czterokrotny olimpijczyk z Aten 2004, Pekinu 2008, Londynu 2012 i Rio de Janeiro 2016.

Spotkaliśmy się na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To jeden z najnowocześniejszych obiektów w kraju. Niesamowite technologie, przejrzysta woda, idealna do treningu lub nauki pływania (są tam dwie niecki 25- i 50-metrowa!), ruchome trybuny i mnóstwo bajerów dających poczucie przebywania na świeżym, estetycznym, dopracowanym architektonicznie obiekcie.

A co potrzeba do pływania? Czepek, slipki, okularki, ale przede wszystkim wystarczy chcieć, to oczywiste, jak w życiu. Jednak aby dojść do poziomu mistrzowskiego, trzeba zacząć trenować bardzo wcześnie. W programie tradycyjnie dużo informacji, bo Eldo ma to do siebie, że lubi wiedzieć, pytać i dzielić się wiedzą. Zapraszamy do obejrzenia konfrontacji Leszka “Eldo” Kaźmierczaka z nieprzyjaznym mu środowiskiem, środowiskiem które z kolei jest żywiołem Pawła Korzeniowskiego.

 

Partnerem cyklu “Eldo jedzie do Tokio” jest PKN ORLEN, który także jest sponsorem generalnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz wielu najważniejszych mityngów w kraju.

 


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez