Eldo jedzie do Tokio cz. 10: Dziesięciobój z Pawłem Wiesiołkiem

Eldo jedzie do Tokio cz. 10: Dziesięciobój z Pawłem Wiesiołkiem

Zapraszamy na spotkanie z ośmiotysięcznikiem. Jak to brzmi? Mało kto wie, że z ośmiotysięcznikiem da się rozmawiać. Zadawać mu pytania, słuchać odpowiedzi, patrzeć jak trenuje, wreszcie kibicować… “Ośmiotysięcznicy” to dziesięcioboiści, którzy osiągnęli pułap ośmiu tysięcy punktów. Odwiedziliśmy zawodnika Grupy Sportowej ORLEN Pawła Wiesiołka w Sopocie, gdzie obecnie trenuje na obiektach SKLA. Mistrz Polski przeniósł się z Warszawy do Trójmiasta, by przygotowywać się do Tokio 2020 pod okiem trenera Michała Modelskiego. Na urokliwym Stadionie Leśnym kręciliśmy kolejny odcinek cyklu “Eldo jedzie do Tokio” i to właśnie Eldo trenował i rozmawiał z Pawłem, o sporcie, życiu, wszystkim, wszystkim…

 

Z filmu dowiecie się w jakiej sytuacji się znajduje w walce o kwalifikację do Tokio 2020, a także kiedy Paweł zrozumiał, że dziesięciobój to jego sport. Kto trafia do dziesięcioboju? Dlaczego Czesi od lat stanowią światową potęgę w wielobojach?

Jeśli ktoś sobie wyobraża, że Eldo tym uprawiał wszystkich dziesięć konkurencji wchodzących w skład decathlonu, to się zdziwi. To nie ten etap, nie ten okres by szlifować technikę. Obecnie Paweł raczej robi objętości i siłę, dlatego też trening zakończył się na schodach na Zajęczym Wzgórzu ponad Stadionem Leśnym. Gdzie obaj ubrani w siedmiokilogramowe kamizelki ganiali góra dół, w górę jednak najczęściej wykonując “żabki” albo skipy. Paweł Współpracuje z trenerem Michałem Modelskim, którego podopieczną jest Anna Kiełbasińska – sprinterka, czterystumetrówka, tak, ta z “Aniołków Matusińskiego”. Ania uznawana jest za objawienie sezonu. Paweł również czyni ogromne postępy i krok po kroku zbliża się do światowej czołówki. Nie zdołał jeszcze osiągnąć minimum olimpijskiego (8350 punktów), lecz ranking światowy pozwala mu optymistycznie patrzeć na Tokio 2020.

 

 

Zdjęcia i montaż: Mateusz Stelmaszczyk
Fot. Dariusz Urbanowicz

 


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez